چند خبر از شرکت مناطق نفت خیز جنوب + عکس

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۳ ب٫ظ
چند خبر از شرکت مناطق نفت خیز جنوب + عکس خوزستان- قلم ماندگار- پژوهش، دروازه ورود به دانش جهانی است، معارفه و تکریم دو مدیر جدید و پیشین مارون و انتقال تجارب ارزشمند متخصصان نفت مسجدسلیمان به دانشجویان از مهمترین اخبار این هفته شرکت مناطق نفت خیز جنوب است.

قلم ماندگار:

در آیین تکریم و معارفه رئیس پژوهش مناطق نفتخیز جنوب تاکید شد

مهندس محمدی: پژوهش، دروازه ورود به دانش جهانی است

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت مناطق نفت خیز جنوب، آیین تکریم و معارفه رئیس پیشین و جدید پژوهش و فن آوری شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب امروز شنبه، ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸ برگزار شد. احمد محمدی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات کارکنان در ماه مبارک رمضان و تاکید بر اینکه پژوهش، دروازه ورود به دانش جهانی است، گفت: نقش پژوهش در صنعت نفت یک نقش کلیدی و منحصر به فرد است، چراکه خلق دانش و فن آوری در راستای تحقق اهداف تولیدی و حتی ارائه ی این دانش به سازمانها و بخش های دیگر کشور محقق نمی گردد جز با داشتن یک واحد پژوهشی روزآمد و منسجم که خوشبختانه در سالیان اخیر رشد قابل ملاحظه ای را از لحاظ تدوین فرایندهای پژوهشی، حمایت و کار روی طرح ها و ایده های علمی و دستیابی به دانش و فن آوری جدید تجربه کردیم. وی افزود: صنعت نفت یکی از معدود صنایعی است که تقریبا همه علوم را در بر می گیرد و این تنوع، گستردگی، فراوانی نیروی انسانی و پتانسیل بی انتهای موجود در صنعت نفت، نیاز به داشتن یک حوزه ی پژوهشی سرآمد را دوچندان می کند. مهندس محمدی با بیان اینکه حرکت به سوی دستیابی به دانش و فن آوری روزآمد جهان با استفاده از دو منبع یعنی منابع انسانی درون سازمان و منابعی نظیر شرکتهای دانش بنیان و مجامع دانشگاهی میسر می گردد، اذعان داشت: نتیجه نهایی این رویکرد، دستیابی به هر آن چیزی است که در کشورهای پیشرفته و صاحب فن آوری مورد استفاده قرار می گیرد و به همه اطمینان می دهم که با همکاری و نهادینه سازی تفکر پژوهش محور، فاصله ما تا این دستاورد تنها چندگام کوتاه خواهد بود. مدیر عامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در پایان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مهندس باقر پورقاسم به پاس هشت سال فعالیت مستمر و تاثیرگذار در حوزه ی پژوهش، حکم سرپرستی اداره پژوهش و فن آوری مناطق نفتخیز جنوب را به دکتر شاهین کُرد تسلیم کرد.

معارفه و تکریم  دو مدیر جدید و پیشین مارون

آیین معارفه و تکریم دو مدیر جدید و پیشین خدمات و منابع انسانی شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون امروز شنبه ۲۱ اردیبهشت برگزار شد. مدیر عامل این شرکت ضمن تقدیر و تشکر از خدمات ارزنده دو مدیر پیشین، گفت: شرکت های بهره بردار در صف اول تولید قرار دارند و راهبری این فرایند پیچیده همواره مستلزم در اختیار داشتن نیروی انسانی مستعد، توانمند، شاداب و به روز از نظر دانش فنی و عمومی و نیز داشتن یک نظام خدماتی استاندارد است که خوشبختانه این دو مهم تا کنون در شرکت تحقق یافته است. حمید کاویان افزود: امید می رود که مدیران جدید، در راستای تکریم نیروی انسانی، ارتقاء سطح عملکرد منابع انسانی در ابعاد مختلف فنی، علمی و عمومی و رسیدگی به مسائل آن همت کنند و بر افزایش توان نظام خدماتی در تمامی سطوح سازمان همت گماشته و موجبات تسهیل فرایند تولید، به عنوان رسالت اصلی سازمان را فراهم آورند.در پایان مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مارون از زحمات محمد سمالی و بهمن عزیزی به عنوان دو مدیر پیشین خدمات و منابع انسانی تقدیر و احکام جدید مدیریت خدمات و سرپرستی مدیریت منابع انسانی را به ترتیب به بختیار بلدی و یداله پیامنی تسلیم کرد.

انتقال تجارب ارزشمند متخصصان نفت مسجدسلیمان به دانشجویان

رییس اداره آموزش شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجدسلیمان گفت: در سال گذشته بیش از ۱۲۰ هزار نفر ساعت دوره کارآموزی دانشجویان مقاطع مختلف در این شرکت برگزار شد. رسول احمدی با بیان این مطلب اظهار داشت: براساس علاقمندی این شرکت به انتقال تجارب و اندوخته های علمی و فنی کارشناسان و متخصصان این شرکت به جوانان و نسل های آینده، پذیرش دانشجویان رشته های مختلف متقاضی گذراندن دوره کارآموزی در این شرکت انجام می شود. وی افزود: بر همین اساس و طی ظرفیت سنجی بعمل آمده از ادارات و بخش های مختلف این شرکت، در سال گذشته حدود ۵۰۰ دانشجوی رشته ها و دانشگاه های مختلف استان خوزستان در این اداره پذیرش شده و با توجه به متغیر بودن ساعات دوره کار آموزی آنها، بطور میانگین حدود ۱۲۰۰۰۰ نفرساعت دوره کارآموزی برگزار شد. وی با اشاره به رشته های پذیرش شده افزود: رشته های مهندسی نفت، مکانیک، شیمی، حسابداری، کامپیوتر، مهندسی برق، ایمنی، محیط زیست، الکترو تکنیک، صنایع از جمله رشته های پذیرش شده توسط این اداره هستند که رشته ی مهندسی نفت بیشترین فراوانی را از میان رشته های تحصیلی داشته است. وی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری نیز تاکنون ۳۵ دانشجوی مقاطع مختلف در این اداره برای گذراندن دوره کارآموزی پذیرش شده اند که بطور میانگین ۸۴۰۰ نفر ساعت برای این افراد زمان صرف شده است.

 

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار