چهار فضای آموزشی در خوزستان افتتاح شد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۳ تیر ۱۴۰۰ | ۱۷:۰۸ ب٫ظ
چهار فضای آموزشی در خوزستان افتتاح شد با حضور مدیرکل نوسازی مدارس خوزستان چهار مدرسه در شهرستان های ایذه و دهدز امروز چهارشنبه به بهره برداری رسید.

 قلم ماندگار/ خوزستان:

به گزارش قلم ماندگار  به نقل از  روابط عمومی اداره کل نوسازی مدارس خوزستان ، علی قربانی در این مراسم با اشاره به روند حذف مدارس سنگی در مناطق محروم استان اظهار داشت : ۱۲۰ مدرسه سنگی در شهرستان ایذه مشخص شده است که با مشارکت خیرین عزیز موفق شدیم ساخت ۷۰ مدرسه جایگزین را آغاز کنیم که تعداد زیادی از این مدارس تا مهرماه امسال بهره برداری خواهند شد.

وی با اشاره به طرح حذف مدارس سنگی در خوزستان ادامه داد : بیش از یکهزار کلاس درس سنگی در خوزستان وجود دارد که مقرر شده است در مدت سه سال این مدارس حذف شوند و به طور جدی از سال گذشته این طرح آغاز شده است و در همین راستا ساخت ۲۰۰ مدرسه جایگزین مدارس سنگی در استان اغاز شده است.

قربانی با اشاره به افتتاح چهار مدرسه در شهرستان ایذه در راستای حذف مدارس سنگی افزود: امروز دبیرستان دو کلاسه پسرانه متوسطه دوره اول به نام عظام (۱۱) در روستای کولفرح ایذه با مساحت ۶۸۰ متر مربع و زیر بنای ۷۶ متر مربع ، دبیرستان دو کلاسه متوسطه اول مهر عظام (۹) در روستای فارم ایذه با زیربنای ۷۶ متر مربع ، دبستان دو کلاسه مهر عظام (۱۰) در روستای نوترکی با مساحت ۵۲۰ مترمربع و زیربنای ۷۶ متر مربع در شهرستان ایذه و همچنین دبستان دو کلاسه مهر عظام (۸) در روستای کلخواجه موزرم دهدز با مساحت ۷۳۰ متر مربع و زیر بنای ۷۶ متر مربع امروز افتتاح شدند.

وی گفت : این چهار مدرسه با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال احداث شدند که ۳۰ درصد سهم خیر و مابقی آن از اعتبارات ملی سازمان نوسازی مدارس کشور تامین شده است.

گفتنی است که این مراسم با حضور مدیران کل نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان ، فرماندار ایذه ، رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز استان و جمعی از مسئولین شهرستانی و محلی برگزار شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار