کار آبگیری اراضی خشک تالار هورالعظیم آغازشد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۶ ب٫ظ
کار آبگیری اراضی خشک تالار هورالعظیم آغازشد [ad_1] اهواز- ایرنا- با دستور استاندار خوزستان کار رهاسازی آب به بخش خشک شده تالاب هور العظیم به وسعت پنج هزار هکتار با هدف جلوگیری از تخریب دایک مرزی و نیز مقابله با ریزگردها آغازگردید. کیامرث حاجی زاده سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- با دستور استاندار خوزستان کار رهاسازی آب به بخش خشک شده تالاب هور العظیم به وسعت پنج هزار هکتار با هدف جلوگیری از تخریب دایک مرزی و نیز مقابله با ریزگردها آغازگردید. کیامرث حاجی زاده سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بخش خشک شده تالاب هور العظیم هم اکنون یکی از کانون های انتشار ریزگردها درمنطقه است که برای باز کردن دریچه های آب در این بخش همواره با مقاومت شرکت توسعه مهندسی نفت ‘متن ‘ که این اراضی دراختیارآنهاست ، مواجه بوده است.
وی افزود: با شروع بارندگی های اخیر و افزایش دبی آب رودخانه کرخه ، سطح آب تالاب هورالعظیم بالاآمد که دایک مرزی با عراق را تهدید به شکستن کرد .
وی گفت: عصر سه شنبه به همراه معاون دادستانی خوزستان ، مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست استان ، معاون سازمان اب و برق خوزستان ، مدیران شرکت توسعه مهندسی نفت ‘ متن ‘ از هورالعظیم بازدید کردیم که پیس از این بازدید و مشورت با استاندار خوزستان مقرر شد نسبت به رهاسازی آب این تالاب با هدف جلوگیری از شکستن دایک مرزی و نیز سیراب کردن اراضی خشک شده تالاب هورالعظیم اقدام شود.
وی افزود: دریچه های آب در منطقه یاد شده از روز گذشته گشایش و آب رهاسازی شد که درپی آن اراضی خشک تحت اختیارشرکت مهندسی توسعه نفت ‘ متن ‘ به زیر آب رفت.
حاجی زاده گفت : باسیراب شدن بخش خشک شده تالاب هورالعظیم ، نگرانی ما ازبابت بلندن شدن ریزگردها ازاین منطقه مرتفع می شود.
وی از همکاری شرکت نفت نسبت به رها سازی آب در این منطقه همچنین سازمان آب و برق بابت هدایت زه آب ها به حوضچه های پایین دستی شماره ۵ تالاب هورالعظیم قدردانی کرد.
وی افزود: مقررشد که آب حوضچه شماره ۵ تالاب با احداث چند دریچه توسط شرکت متن به اراضی خشک پایین دستی تالاب سرریز شود که این عملیات عصر روز گذشته با ماشین الات حفاری توسط شرکت متن شروع شد.
وی افزود: کلیه این اقدامات با هماهنگی و حمایت استاندارمحترم صورت گرفت تا حداکثر استفاده از آب ورودی به تالاب برای توزیع درمناطق خشک آن صورت پذیرد .
حاجی زاده افزود: دراین بازدید هماهنگی های لازم برای تقویت دایک های حفاظتی پاسگاهها و نقاط نظامی با همکاری شرکت مهندسی توسعه نفت ‘ متن ‘ صورت گرفت .
۶۰۶۴
دریافت کننده و انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار