کاشت یکهزار اصله نهال در آبادان همزمان با روز درختکاری

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۷:۵۹ ب٫ظ
کاشت یکهزار اصله نهال در آبادان همزمان با روز درختکاری [ad_1] آبادان- ایرنا – یکهزار اصله نهال روز یکشنبه همزمان با روز درختکاری در پارک ها و معابر عمومی آبادان کاشته شد. به گزارش ایرنا حسین جمال گلی مدیرعامل جدید سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری آبادان در آیین کشت نهال در پارک ۱۷ هکتاری این شهر گفت:همزمان با هفته درختکاری، هفت هزار اصله […]

[ad_1]


آبادان- ایرنا – یکهزار اصله نهال روز یکشنبه همزمان با روز درختکاری در پارک ها و معابر عمومی آبادان کاشته شد. به گزارش ایرنا حسین جمال گلی مدیرعامل جدید سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری آبادان در آیین کشت نهال در پارک ۱۷ هکتاری این شهر گفت:همزمان با هفته درختکاری، هفت هزار اصله نهال از سوی شهرداری در مناطق چهارگانه شهرداری و مصلای نماز جمعه آبادان بین شهروندان توزیع می شود.
وی اظهار داشت:هفت هزار اصله نهال نیز در نهالستان آبادان برای توزیع آماده است که شهروندانی که تمایل به کشت نهال دارند می توانند با مراجعه به نهالستان آبادان، نهال مورد نظر خود را دریافت کنند.
جمال گلی از حذف تدریجی درخت های کنوکارپوس از پارک ها و معابر شهری آبادان خبر داد و بیان داشت:درخت های انجیر معابر، شیشه شور و برخی نهال های مقاوم به گرما جایگزین گونه گیاهی کنوکارپوس می شود.
در ایران، ۱۵ اسفندماه هر سال روز درختکاری نامگذاری شده است که در آن مردم تشویق به کاشتن نهال می‌شوند.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار: عدنان جواهری *** انتشاردهنده:سید بهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار