مدیرعامل آبفا اهواز:

کانال سلمان جایگزین موقت خط آب غدیر شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۷ | ۰۷:۳۶ ق٫ظ
کانال سلمان جایگزین موقت خط آب غدیر شد اهواز- قلم ماندگار- مدیرعامل شرکت آبفا اهواز با بیان این‌که آب سد کرخه از طریق کانال سلمان به ایستگاه‌های تصفیه اهواز پمپاژ می‌شود و از ۲ روز گذشته آب از طریق این کانال وارد مدار شده است، گفت: این کانال به طور موقت جایگزین کانال آبرسانی غدیر شده است.

قلم ماندگار:

 فردوس کریمی با بیان این‌که آب سد کرخه از طریق کانال سلمان به ایستگاه‌های تصفیه اهواز پمپاژ می‌شود، اظهار کرد:۱.۲ مترمکعب بر ثانیه آب شرب از طریق تصفیه‌خانه شماره ۲ و مخازن حصیرآباد وارد مدار شده است.
وی با اشاره به این‌که از ۲ روز گذشته آب شرب از طریق این کانال وارد مدار شده است، گفت: در هر شبانه روز ۱۰۰ هزار مترمکعب برای تقویت فشار در نقاط مختلف شهر اهواز به ویژه نقاط انتهایی در مدار قرار می‌گیرد و آمادگی برای افزایش این ظرفیت نیز وجود دارد.
کریمی ادامه داد: به گفته متولیان سازمان آب و برق خوزستان تعمیرات کانال آبرسانی غدیر تا پایان امسال زمان می‌برد از این رو تامین آب از سد کرخه به صورت پدافندی در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به این‌که کانال سلمان در موارد اضطراری جایگزین کانال غدیر خواهد بود، گفت: وظیفه مهار فاضلاب اطراف کانال سلمان نیز برعهده شرکت آبفا اهواز بود لذا ۲.۵ کیلومتر خط انتقال برای مهار هفت نقطه فاضلاب احداث شد.
کریمی بیان کرد: پس از شکستگی در کانال غدیر، آب شرب اهواز از طریق خط انتقال آب موسوم به آب حیات شوشتر و رودخانه کارون تامین می‌شد و آب در مدار بود اما برخی نقاط به دلیل قرار گرفتن در انتهای مسیر افت فشار داشتند.
وی در ادامه گفت: توزیع آب شرب اهواز متاثر از نحوه آبرسانی ۲ منبع آب حیات شوشتر و خط انتقال آب غدیر است و اگر به دلیل مشکلاتی نظیر قطعی برق این آب به صورت مستمر و مطابق زمانبندی به دست شرکت آبفا اهواز نرسد در نحوه توزیع آب بین مشترکان اختلالاتی ایجاد می‌شود.
مدیرعامل آبفا اهواز افزود: در یک هفته آینده یک مخزن ۵۰ هزار متر مکعبی که ساخت آن از ۱۳ سال پیش آغاز شده، با هدف افزایش ظرفیت توزیع آب در اهواز به بهره‌برداری می‌رسد.
به گفته استاندار خوزستان بیش از یک ماه از بروز مشکل در تامین آب شرب مردم اهواز از طریق کانال آبرسانی غدیر می‌گذرد و مردم این شهر به ویژه ساکنان واقع در مناطق انتهایی کانال آبرسانی همچون مهدیس، کوی رمضان و منبع آب با مشکلاتی روبه رو شده‌اند. خسارت وارد شده به کانال پای پل طرح آبرسانی غدیر و تاسیسات ام الدبس بالغ بر ۷۰۰ میلیارد ریال است که در سال‌های متمادی مورد تعمیرات اساسی قرار نگرفته است.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار