کاهش آمار اسکان مهمانان نوروزی در مدارس خوزستان

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۳ ب٫ظ
کاهش آمار اسکان مهمانان نوروزی در مدارس خوزستان [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در ایام نوروز امسال بالغ بر یک میلیون و ۴۱ هزار و ۳۲ نفر مسافر در مدارس خوزستان اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه پارسال تعداد اسکان کاهش یافته است. محمد تقی زاده چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: در ایام نوروز امسال بالغ بر یک میلیون و ۴۱ هزار و ۳۲ نفر مسافر در مدارس خوزستان اسکان یافتند که نسبت به مدت مشابه پارسال تعداد اسکان کاهش یافته است. محمد تقی زاده چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در ایام نوروز پارسال یک میلیون و ۴۰۰ هزار مسافر در مدارسی که برای اسکان مهمانان نوروزی در خوزستان تعیین شده بودند اسکان یافتند.
وی گفت: عوامل مختلفی همچون اسکان نیافتن زائران راهیان نور در مدارس، و در نظر گرفتن پایگاه هایی برای آنها در این کاهش موثر بود.در ایام نوروز پارسال مسافران راهیان نور در مدارس نیز اسکان داشتند.
مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان افزود: از این تعداد مسافر ۸۹ هزار و ۷۵۹ خانوار از جامعه فرهنگی و ۲۴ هزار و ۱۱۳ خانوار غیر فرهنگی بودند.
تقی زاده اظهارکرد:در ایام نوروز امسال ۴۰ ستاد و پایگاه نوروزی در مناطق آموزشی خوزستان مستقر شد و یک هزار و ۱۲۰ مدرسه با ۱۱ هزار کلاس درس برای اسکان میهمانان نوروزی درنظر گرفته شد.
وی افزود: سه هزار نیرو برای خدمات رسانی در این ستادها به مسافران نوروزی در خوزستان فعالیت داشتند و ۱۶ مرکز رفاهی و ۹ مرکز درمانی برای رفاه حال مسافران مشغول به کار بود.
تقی زاده ادامه داد: در ایام نوروز امسال در مجموع ۲۵ میلیارد ریال برای تجهیز مدارس به منظور خدمات رسانی به میهمانان نوروزی هزینه شد.
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان بیان کرد: همچنین امسال برای نخستین بار در کشور نرم افزاری برای اطلاع مسافران نوروزی از پایگاه های خدمات رسانی آموزش و پرورش خوزستان و آشنایی با خوزستان به مسافران ارائه شد.
اسکان مسافران نوروزی از ۲۹ اسفند پارسال تا ۱۲ فروردین جاری ادامه داشت.
۷۱۵۸ / ۶۰۳۷
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار