کاهش ۲۰ درصدی جرائم خشن در خوزستان

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۵ ق٫ظ
کاهش ۲۰ درصدی جرائم خشن در خوزستان اهواز- قلم ماندگار- فرمانده انتظامی استان خوزستان از کاهش ۲۰ درصدی جرائم خشن در سال جاری در سطح خوزستان خبر داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، سردار “حیدر عباس زاده”  در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به کاهش ۲۰ درصدی جرائم خشن در سال ۹۷ اظهار کرد: با توجه به گستردگی و تنوع جمعیتی استان، همچنین تورم، گرانی بیکاری که به نحو اثرگذاری در حوادث اجتماعی، جرائم عمومی دخیل است، ولی با همه این اوصاف چنین کاهشی خیلی خوب است.

این مقام ارشد انتظامی اظهار داشت: کشفیات جرائم خشن استان خوزستان در سال جاری ۹۸درصد بوده که درمقایسه با سال گذشته ۱۳درصد افزایش کشفیات جرائم خشن داشته اند.

فرمانده انتظامی خوزستان با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی نسبت به هیچ حادثه ای بی تفاوت نیست، بیان داشت: آمار کشفیات سرقتها در سال جاری ۸۵ درصد بوده که جزء ۴ استان برتر در کشفیات سرقت ها می باشیم.

سردار عباس زاده با ابراز امیدواری از کاهش آمار تیراندازی غیرمجاز در سطح خوزستان، گفت: یکی از معضلات استان تیراندازی های غیرمجاز است، به لطف خدای متعال و همراهی مردم خوب استان تیراندازی ها درسال جاری ۲۸ درصد کاهش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته داشته؛ همچنین کشف تیراندازی ها درسال جاری۹۳درصد بوده است که ۲۳درصد نسبت به سال قبل افزایش کشفیات تیراندازی را داشته است.نیروی انتظامی استان با ایجاد قرارگاه مقابله با تیراندازی ، هرمورد تیراندازی اتفاق افتاده مامورین برای کشف آن وارد عمل می شوند.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به انهدام ۸۱ باند توزیع مواد مخدر یادآور شد: در سال ۹۷مقدار ۱۰ تُن و ۸۴ کیلو و ۷۷۹ گرم موادمخدر کشف شده که در مدت مقایسه با سال ۹۶ که ۶ تُن و ۲۸۳ کیلو و ۷۷۴ گرم بوده که نسبت به سال قبل ۶۳ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

سردار عباس زاده در خصوص کشف و جمع آوری سلاح غیرمجاز به جمع آوری سه هزار و ۸۴۴ قبضه اسلحه اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۳ مرحله طرح جمع آوری سلاح غیرمجاز در استان خوزستان اجرا و در نتیجه ۱۱ درصد افزایش کشفیات سلاح غیر مجاز داشته ایم.

وی در خصوص کشفیات کالای قاچاق با اشاره به افزایش ۲۷۴ درصدی در سال جاری بیان کرد: امسال ۲ تریلیون و ۹۴۲ میلیارد و ۴۵۱ میلیون تومان کالای قاچاق در خوزستان کشف شد که این آمار در سال گذشته ۷۰۸ میلیارد و ۶۴۹ میلیون تومان بود، در این رابطه یک هزار و ۶۴ دستگاه خودروی قاچاقچیان توقیف و باندهای بسیاری نیز متلاشی شده اند.

فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به بازسازی و نوسازی کلانتری ها، پاسگاه ها و سایر مقرهای پلیس در استان به منظور ارائه خدمات بهتر به مردم ادامه داد: در ۶ ماه گذشته چهار کلانتری در ملاشیه، کوی علوی ، عین دو وکوی مجاهددر مناطق حاشیه ای شهرستان اهواز با اعتبارات استانی درمناسب ترین موقعیت راه اندازی و عملیاتی شده و تمامی تجهیزات اداری کلانتری به روز رسانی، نوسازی شده است.

سردار عباس زاده با تأکید بر اینکه نیروی انتظامی هرگز مخالف شادی مردم در چهارشنبه آخر سال نیست، اظهار داشت: نیروی انتظامی اجازه سوء استفاده به افراد فرصت طلب در چهارشنبه آخر سال که سنت دیرینه ای است، نخواهد دادوبارانندگان خودروهایی که حرکات مخاطره آمیز دارندبرخورد شده وبا هماهنگی مرجع قضایی تا پایان تعطیلات نوروزی خودروی آنها در مقرپلیس نگهداری خواهند شد.

وی با ابراز امیدواری در خصوص شرایط آب و هوایی خوزستان و امنیت مطلوب حاکم بر این استان برای جذب مسافران نوروزی بیشتر در مقایسه با سال های قبل، تصریح کرد: در جاده ها، شهرها و حتی ورودی ها، مقرها نزدیک به ۸۰ ایستگاه موقت پلیس در حوزه انتظامی برپا و نیروهای مورد نیاز نیز مستقر خواهند شد؛ نیروی انتظامی استان با همکاری نیروهای اعزامی از ناجا در حوزه های امنیتی، انتظامی و به ویژه امنیت عمومی (سرقت ها و جرائم خشن) و همچنین با فعال کردن گشت های هوشمند انتظامی، نگهبان محله و پلیس افتخاری در ایام نوروز اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به «نشاط بهاری، نظم و قانونمداری» به عنوان شعار بهاری نیروی انتظامی در سال آتی گفت: نیروی انتظامی استان خوزستان در بخش های مختلف از جمله پلیس های راهنمایی و رانندگی وراه خدمات رسانی مطلوبی برای مسافران نوروزی و همچنین راهیان نور تدارک دیده است.

سردار عباس زاده با اشاره به سفرهای راهیان نور به عنوان یکی از اولویت های مهم نیروی انتظامی، اضافه کرد: راهیان نور یکی از موضوعات مهم و سنت حسنه ای است که با گذشت ۳۰ سال بعد از دفاع مقدس شاهد حضور گسترده مردم در مناطق عملیاتی هستیم.

فرمانده انتظامی استان خوزستان در پایان با اشاره به اینکه از ۵۸ یادمان شهدای کشور، در هفت استان می باشد ، یادمان مربوط به خوزستان است که در سال جاری حدود ۶ میلیون نفر زائران راهیان نور به استان هفت استان کشور عزیمت ، یک سوم آن به استان خوزستان سفرکرده اند، گفت: دوران دفاع مقدس به تعبیر حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) یک ثروت عظیم ملی است این ثروت با راهیان نور ارزش افزوده پیدا خواهد کرد.

گفتنی است، در پایان این نشست از جمعی از اصحاب رسانه تجلیل و با اهداء لوح و هدایایی از آنان قدردانی شد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار