رییس فدراسیون:

کبدی دستاوردهای خوبی داشته است/خوزستان به حق خود می رسد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۲ ق٫ظ
کبدی دستاوردهای خوبی داشته است/خوزستان به حق خود می رسد اهواز- قلم ماندگار- رییس فدراسیون کبدی گفت: با برنامه ریزی هایی که در فدراسیون انجام شده است و اتفاقات خوبی که پس از کسب دو مدال طلا در بازی های آسیایی رقم خورد، کبدی کشور دستاوردهای خوبی از جمله ورود این رشته به مدارس کشور را داشته است که این مهم زمینه گسترش بیشتر کبدی را فراهم کرده است.

قلم ماندگار:

عباس اورسجی، با اشاره به برگزاری اردوی تیم ملی جوانان در اهواز، اظهارکرد: با توجه به این که خوزستان برای گرفتن این میزبانی پیش قدم شد، اولین اردوی تیم ملی جوانان که خود را برای رقابت های آسیایی آماده می کند در اهواز برگزار شد. از میزبانی خوب و شایسته هیات خوزستان و حمایت های مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان قدردانی می کنم.

وی بیان کرد: با برنامه ریزی هایی که در فدراسیون کبدی انجام شده است و اتفاقات خوبی که پس از کسب دو مدال طلا در بازی های آسیایی رقم خورد، کبدی کشور دستاوردهای خوبی از جمله ورود این رشته به مدارس کشور را داشته است که این مهم زمینه گسترش بیشتر کبدی را فراهم کرده است و ما نیز باید از موقعیت به دست آمده استفاده کنیم.

رییس فدراسیون کبدی گفت: تلاش ما این بوده است که از دید کمیته فنی فدراسیون بهترین ها را برای حضور در اردوی تیم ملی انتخاب کنیم و امیدوارم با برنامه های مدنظر بتوانیم در رقابت های جوانان آسیا میزبان خوبی باشیم. البته من طی نامه ای به فدراسیون کبدی جهان اعلام کرده ام که میزبانی آسیایی ایران را به جهانی تبدیل کند که اگر این اتفاق بیفتد برای اولین بار است که مسابقات جوانان جهان نیز برگزار می شود. بر این اساس می توانیم کشورهایی که در سطح جهان تیم دارند را به ایران بیاوریم.

وی افزود: هدف از گرفتن این میزبانی جهانی این است که روابط را گسترش دهیم و بتوانیم مربیان کبدی ایران را به سایر کشورها بفرستیم و بتوانیم برای کسب کرسی ها بین المللی رای کشورهای دیگر را هم داشته باشیم و آن ها را متوجه قدرت بسیار ایران در کبدی کنیم.

اورسجی عنوان کرد: با کسب دو مدال طلا در بازی های آسیایی به نوعی دیدگاه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز نسبت به کبدی تغییر کرده است و مطمئن هستم که حمایت ها بیشتر خواهد شد، ضمن این که پس از این اتفاق، تلاش فدراسیون و هیات های استانی بیشتر شده و متوجه شدند که با برنامه ریزی و تلاش می توان بهترین نتایج را کسب کرد.

وی با بیان این که لیگ کبدی بسیار پویا شده است و پخش تلویزیونی را هم داریم، افزود: این رشته وارد جامعه کارگری هم شده است، ضمن این که قرار شد سال آینده مسابقات کبدی ارتش های کشور را نیز برگزار کنیم. همچنین مسابقات دانش آموزی، فضای گسترده ای را برای ما فراهم کرده که برای ما حائز اهمیت است و ۲۹ استان در بخش پسران و ۲۸ استان در بخش دختران برای حضور در رقابت های کشوری که بهمن ماه است، اعلام آمادگی کرده اند.

رییس فدراسیون کبدی گفت: همچنین آقای سعدی آل کثیر، سرپرست هیات خوزستان را به عنوان مسوول کبدی جنوب غرب کشور انتخاب کردیم تا باتوجه به مهارت و سابقه ای که در این رشته دارد، بتواند کارهای خوبی در جنوب غرب کشور انجام دهد که باتوجه به پتانسیل موجود، مطمئن هستم که فضای گسترده ای ایجاد خواهد شد.

وی درباره کبدی خوزستان نیز عنوان کرد: کبدی استان بسیار رشد کرده است. این رشته در خوزستان چند سالی بود که با مشکلات دست و پنجه نرم می کرد که باتوجه به علاقه مندی و سابقه آقای آل کثیر و ارتباطش با فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان، صد درصد خوزستان به حق خود در کبدی طی سال های پیش رو خواهد رسید. همچنین خوزستان یکی از کاندیداهای میزبانی از رقابت های آسیایی جوانان است که در حال بررسی گزینه ها هستیم.

اورسجی در پایان گفت: همه منتظرند که اتفاق بهتر و جدیدی برای کبدی کشور رخ دهد و خوشبختانه کبدی در مسیر خود در حال حرکت است و حمایت های همه جانبه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نیز تاثیرگذار بوده است و همه و جامعه کبدی همدل شده اند و قطار کبدی به سرعت پیش می رود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار