کسب رتبه برتر توسط آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان در جشنواره شهید رجایی؛ سالانه ۶۵ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بهر منده می‌شوند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۰:۰۰ ق٫ظ
کسب رتبه برتر توسط آموزش فنی و حرفه‌ای استان خوزستان در جشنواره شهید رجایی؛ سالانه ۶۵ هزار نفر از آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بهر منده می‌شوند اهواز- قلم ماندگار-مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: در طول سال بیش از ۶۵ هزار نفر کارآموز از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه تخصصی الکامپ؛ عبدالنبی سواعدی با حضور در غرفه کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در حوزه دولت الکترونیک و خدمات آن در دو بخش فعالیت داریم؛ اولین بخش طراحی و اجرای خدمات به صورت الکترونیک یا با بستر اینترنت برای عموم و همچنین مکانیزاسیون فرایندهای درون سازمانی است که در برنامه نظام تحول اداری این استقرار دولت الکترونیک یک الزام محسوب می شود و سالانه دستگاه ها ارزیابی می شوند.
وی افزود: یکی از بسترهای تکریم ارباب رجوع و حقوق شهروندی نیز ارائه خدمات الکترونیکی است که شهروندان کمترین مراجعه حضوری به سازمان ها را داشته باشند. در این باره کلیه خدمات را به غیر از خدمات نیازمند به حضور مثل شرکت در دوره های آموزشی، اجرای آزمون های کتبی و عملی مابقی خدمات را به صورت الکترونیکی ارائه می شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان گفت: از اطلاع رسانی دوره های آموزشی تا شرکت در دوره ها، ثبت نام، اطلاع از زمان برگزاری آزمون به صورت الکترونیک انجام می شود.در صدد هستیم تا بخش عمده ای از آزمون ها نیز برای سلامت برگزاری آن، کاهش و صرفه جویی در مصرف کاغذ نسبت به الکترونیکی برگزار کردن آن اقدام می کنیم.
وی عنوان کرد: نتایج ارزشیابی، دیدن گواهینامه و استعلام اصالت گواهینامه های صادره برای بررسی نیز به صورت الکترونیکی انجام می شود.
سواعدی توضیح داد: همه این ها بر روز پرتال جامعه سازمان بارگزاری شده و در حوزه توسعه دولت الکترونیک جهش خوبی برای کسب امتیاز در ارزیابی عملکرد سال گذشته داشتیم.
وی تصریح کرد: رتبه برتر بین دستگاه های اجرایی حوزه آموزشی ـ فرهنگی را در جشنواره شهید رجایی برای خدمات الکترونیک ارائه شده کسب کردیم.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌‌ای خوزستان با تاکید بر رسالت آموزشی برای بسترسازی دولت الکترونیک عنوان کرد: در این حوزه نیاز به تأمین منابع انسانی برای بازار کار و استفاده از ظرفیت های شغلی این حوزه نیازهایی داریم که دوره های آموزشی مختلفی را در این راستا اجرا می کنیم.
سواعدی افزود: دو رویکرد جدید و متفاوت با سایر آموزش های مهارتی داریم و نسبت به طراحی آموزش های مبتنی بر ایده و ایده تا عمل در حوزه فضای مجازی و استفاده از ظرفیت های آن داریم همچنین بخشی از آموزش ها را به صورت استارتاپی اجرا درحال اجرا هستیم و در سه سال متوالی گیم آپ به صورت یک رویکرد متفاوت در حوزه بازی سازی رایانه ای را به شکل ملی در خوزستان برگزار می کنیم.
وی ادامه داد: طرح بعدی نیز یاد دهی و یادگیری الکترونیکی آموزش های مبتنی بر میکروکانتنت ها یا ریزمحتواها است.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان اظهار کرد: با توجه به بالا بودن گستره دانش و مهارت و اینکه اغلب استفاده کنندگان انتظار دارند به صورت کوتاه و در اسرع وقت به محتویات دسترسی پیدا کنند الگوی آموزشی این حوزه را طراحی کرده و به کارگروه آموزش، پژوهش و فناوری استانداری تحویل دادیم. امیدوارم بتوانیم به عنوان پژوهش و رویکرد جدید در حوزه یاد دهی و یادگیری الکترونیک برای آن اعتبار بگیریم و اجرایی کنیم.
وی توضیح داد: در حوزه آموزش های مرتبط با حوزه الکترونیکی و سخت افزار_ نرم افزار دستگاه های مختلف را نیز آموزش می دهیم. همچنین ثبت شرکت های مختلف برای تولید محتوا و آموزش های الکترونیک نیز در حال انجام است.
سواعدی افزود: در کشور با دو چالش عمده روبرو بودیم یکی عدم مهارت فارغ التحصیلان آموزش و پرورش و دانشگاه و تطبیق آن با بازار کار و دیدگاه استخدامی بین فارغ التحصیلان نیز چالش دیگر بود.
وی ادامه داد: از سال ۹۵ طرح جامع کارآفرینی و اشتغال پذیری دانشجویان را ارائه دادیم که این دو نقص را بین فارغ التحصیلان کاهش دهیم؛ بخش عمده ای از دانشگاه های استان و حتی خارج از استان در حال الگوبرداری هستند. با این طرح مشاغل مورد نیاز بازار به دانشجویان معرفی و کمیته ای با حضور تشکل های دانشجویی مهارت های شغلی مورد نیاز دانشجویان را تا زمان فارغ اتحصیلی رصد و به آنها اعلام می کنند.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان اظهار کرد: در مرکز رشد علم و فناوری آموزش هایی برای ایجاد شرکت های دانش بنیان، نوآوری و خلاقیت استارتاپی و حمایت از این استارتاپ ها نیز راه اندازی شده است.
وی در ادامه گفت: بخشی از ایده ها نیز در دانشگاه ها عملیاتی می شوند و با توجه به نیاز حضور صنعت کنار دانشگاه با شرکت شهرک های صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت برای ورود به کار مذاکره کردیم تا الگوی کامل در این حوزه اجرا شود.
سواعدی افزود: در خصوص دانش آموزان طرحی را مشترک با آموزش و پرورش به نام ایران مهارت داریم که هدف آن آشنایی دانش آموزان با مهارت های شغلی برای تعیین مسیر شغلی و انتخاب صحیح در دوره های ابتدایی زندگی است که با کمک فعالان بخش خصوصی و کانون انجمن صنفی آموزشگاه های آزاد است.
وی در پایان خبر داد: در طول سال بیش از ۶۵ هزار نفر کارآموز از آموزش های فنی و حرفه ای بهره مند می شوند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار