کسری کاهش تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب جبران شد

تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۰:۵۸ ب٫ظ
کسری کاهش تولید نفت در مناطق نفتخیز جنوب جبران شد [ad_1] اهواز ـ ایرنا ـ مدیر عامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب کشور گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون تولید نفت خام در این شرکت پس از رفع مشکل قطع برق به حالت عادی بازگشت و کسری کاهش تولید در این مناطق جبران شد. بیژن عالیپور عصر شنبه در گفت […]

[ad_1]


اهواز ـ ایرنا ـ مدیر عامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب کشور گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز کارون تولید نفت خام در این شرکت پس از رفع مشکل قطع برق به حالت عادی بازگشت و کسری کاهش تولید در این مناطق جبران شد. بیژن عالیپور عصر شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: قطعی شبکه برق در روز شنبه ۲۳ بهمن ماه موجب شد تعدادی از تاسیسات فراورشی این شرکت در منطقه اهواز از مدار عملیات خارج شود و بخشی از تولید کاهش یابد.
وی افزود: پس از اتصال برق، نیروهای عملیاتی با اقدام به موقع فرآیند تولید در تاسیسات را به روال عادی بازگرداندند و کاهش تولید نفت را از طریق شرکتهای وابسته به این مناطق جبران کردند.
وی تصریح کرد: بخشی از کاهش به وجود آمده با استفاده از امکانات و مولدهای برق جایگزین جبران و هم‌اکنون نیز کلیه تاسیسات مذکور در مدار عملیات قرار گرفته، و روند تولید به حالت عادی بازگردانده شده است.
قطعی حدود ۱۱ ساعته برق در اهواز و ۱۰ شهرستان خوزستان در روز شنبه باعث کاهش تولید ۷۰۰ هزار بشکهای نفت در مناطق نفتخیز جنوب کشور شده بود.
علت قطع برق در روز شنبه در ۱۱ شهرستان استان خوزستان رطوبت بالا و بروز گرد و خاک در روزهای گذشته در این استان ذکر شد.
۷۱۶۴/۶۰۶۴
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروند

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار