کشاورزان دزفول به دلیل بد عهدی شرکت های بیمه تمایلی به بیمه محصولات ندارند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۵:۳۳ ب٫ظ
کشاورزان دزفول به دلیل بد عهدی شرکت های بیمه تمایلی به بیمه محصولات ندارند [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس شورای اسلامی شهرستان دزفول گفت:کشاورزان دزفول به دلیل بد عهدی شرکت های بیمه تمایلی برای بیمه محصولات ندارند که این امر باید علت یابی شود. به گزارش روز دوشنبه ایرنا عبدالعلی کریمی در نشست کارگروه کشاورزی،آب و منابع طبیعی شهرستان دزفول افزود:استقبال کشاورزان از بیمه محصولات کشاورزی بسیار پائین […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس شورای اسلامی شهرستان دزفول گفت:کشاورزان دزفول به دلیل بد عهدی شرکت های بیمه تمایلی برای بیمه محصولات ندارند که این امر باید علت یابی شود. به گزارش روز دوشنبه ایرنا عبدالعلی کریمی در نشست کارگروه کشاورزی،آب و منابع طبیعی شهرستان دزفول افزود:استقبال کشاورزان از بیمه محصولات کشاورزی بسیار پائین است و این امر باعث شده در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه ، کشاورزان متحمل خسارات زیادی شوند.
وی افزود:از آنجا که سازمان های بیمه گر هنگام بروز حوادث مطالبات کشاورزان را پرداخت نمی کنند این امر باعث بی رغبتی کشاورزان از بیمه محصولات شده است.
رئیس شورای اسلامی شهرستان دزفول در ادامه به مشکل کمبود ماشین آلات کشاورزی منطقه هنگام کشت و برداشت محصول اشاره کرد و افزود:هنگام کشت و برداشت محصولات به ویژه چغندرقند و گندم به علت کمبود ماشین آلات کشاورزی از ماشین آلات دیگر شهرها استفاده می شود که اغلب این ماشین آلات نیز فرسوده اند.
وی همچنین در خصوص لایروبی زهکش های کشاورزی دزفول گفت:هنگام لایروبی زهکش ها برخی مزارع کشاورزی زیر آب می روند که این امر اعتراض کشاورزان را بدنبال داشته است و باید هنگام لایروبی زهکش ها بیشتر توجه شود تا مزارع و جاده های کشاورزی زیر آب نروند.

**ضرر و زیان کشاورزان ناشی از سموم بی کیفیت خارجی
کریمی همچنین گفت:برخی سموم و کودهای کشاورزی بی اثر هستند و سمی که برای از بین بردن آفات استفاده می شود هیچ گونه کارآیی ندارد.
وی ضمن انتقاد از این امر گفت:مشخص نیست سم و کودی که به دست کشاورز می رسد چه نوع سم و کودی است و آیا نظارتی بر عرضه و فروش آنها صورت می گیرد.
کریمی از اداره صنعت ،معدن و تجارت خواست بر وضعیت عرضه سم و کود در شهرستان دزفول بیشتر نظارت کند.
مهراب عبدالهی رئیس اداره صنعت،معدن و تجارت شهرستان دزفول نیز در این خصوص گفت:این اداره مرتب بر عرضه کود و سم نظارت دارد و مراکز عرضه سم و کود بطور مرتب بازرسی و نظارت می شوند .
وی افزود:با این وجود آماده دریافت گزارش ها و انتقادات هستیم و در صورت وجود مراکزی که اقدام به عرضه سم و کود غیرمجاز می کنند با آنها برخورد خواهد شد.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار: رقیه کردی **انتشار: محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار