کشت و صنعت کارون؛ گل سر سبد صنایع نیشکری ایران/پیش بینی تولید ۱۴۵ هزار تن شکر خام در بهره برداری سال زراعی ۹۹-۹۸

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ | ۰۷:۵۳ ق٫ظ
کشت و صنعت کارون؛ گل سر سبد صنایع نیشکری ایران/پیش بینی تولید ۱۴۵ هزار تن شکر خام در بهره برداری سال زراعی ۹۹-۹۸ مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: همه امکانات با برنامه ریزی دقیق برای آغاز عملیات برداشت نیشکر سال جاری در سطح حدود ۱۵ هزار هکتار مزارع نیشکر، آماده گردیده است و چنانچه شرایط جوی مساعد باشد، در نخستین روز از آبان ماه با بکارگیری افزون بر یکصد دستگاه کامیون و ۳۴ دستگاه هاروستر مدرن، برداشت و حمل نیشکر به کارخانه آغاز خواهد شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، شوشتر – کورش حاجی پور-  مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون با اعلام این خبر به خبرنگار ما گفت: همه امکانات با برنامه ریزی دقیق برای آغاز عملیات برداشت نیشکر سال جاری در سطح حدود ۱۵ هزار هکتار مزارع نیشکر، آماده گردیده است و چنانچه شرایط جوی مساعد باشد، در نخستین روز از آبان ماه با بکارگیری افزون بر یکصد دستگاه کامیون و ۳۴ دستگاه هاروستر مدرن، برداشت و حمل نیشکر به کارخانه آغاز خواهد شد.
مهندس عبدالمجید میرزاپور در ادامه خاطر نشان کرد به دنبال خشکسالی و در پی آن تواتر بارندگی ها و سیل سال های ۹۷ و ۹۸ ، برداشت نیشکر با مشکلات عدیده ای مواجه و زیان های بی شماری به محصول داشت و استحصال شکر وارد شد و همین امر باعث گردید تا پرسنل پر تلاش و زحمتکش شرکت، مصمم تر از گذشته با اورهال به موقع کارخانه، کاشت و داشت نیشکر، سرویس و آماده سازی سالیانه ماشین آلات برداشت و همچنین  پشتیبانی به موقع تیم ستاد، با ایجاد بستری مناسب، چالش های مذکور را به فرصت های ذی قیمت تبدیل نموده اند.
وی همچنین گفت: همزمان با اورهال و عملیات داشت نیشکر، افزون بر ۴۰۰۰ هکتار نیز کشت جدید صورت گرفته که مراحل پایانی آن در حال اجراست.
مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون افزود: تلاش می کنیم برداشت نیشکر در فروردین ۱۳۹۹ به اتمام رسیده و سال زراعی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ به فضل الهی و با همت همکاران کارون بزرگ، سال درخشان و سرنوشت سازی برای تولید شکر برای نخستین بار در ایران باشد. میرزاپور این را هم گفت که در سال جاری در راستای دستورالعمل های زیست محیطی و تعهدات اجتماعی، سی درصد از برداشت را به صورت سبز درو جمع آوری خواهیم نمود.
بد نیست بدانید کشت و صنعت کارون خود را آماده می کند در اقدامی نو، یکی از آسیاب های سه گانه کارخانه را به کمک کارشناسان برزیلی، دومنظوره نماید تا بتواند اولین کارخانه تولید شکر از چغندرقند و نیشکر با نصب ماشین آلات ویژه در جهان باشد و با این اقدام، شمال خوزستان، قطب تولید شکر در ایران خواهد شد و کشور را از واردات شکر بی نیاز می سازد و به دنیال آن صنایع مرتبط زیادی در منطقه ایجاد شده و تحولی عظیم در کشاورزی، دامداری، دامپروری و دیگر صنایع شمال خوزستان بوجود خواهد آمد و به تبع آن با افزایش تولید و ثروت، می تواند برکات زیادی به دنبال داشته باشد.
گفتنی است کشت و صنعت کارون در شمال استان خوزستان و در حومه شوشتر، بزرگترین تولید کننده شکر در ایران و خاورمیانه است و با اقدامات تیم مدیریتی جدید از سال ۹۳ تا هم اکنون، از جمله شرکتهای موفق ایران و پیشرو در صنعت شکر و صنایع جانبی است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار