کشت و صنعت کارون طلای سرخ تولید کرد

تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ آبان ۱۳۹۸ | ۲۲:۰۸ ب٫ظ
کشت و صنعت کارون طلای سرخ تولید کرد قلم ماندگار_مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون گفت : به منظور ترویج کشت زعفران در این شرکت طرح پایلوت این گیاه در دستور کار قرار داشت که خوشبختانه با دانش بخش خصوصی اولین مزرعه تولید زعفران طی یک دوره سه ماهه از پانزده مرداد تا نیمه نخست آبان ماه در یکی از سوله های تحت اختیار به گل نشست.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، کورش حاجی پور_مدیر عامل شرکت کشت و صنعت کارون در گفت و گو با خبرنگار ما گفت : به منظور ترویج کشت زعفران در این شرکت طرح پایلوت این گیاه در دستور کار قرار داشت که خوشبختانه با دانش بخش خصوصی اولین مزرعه تولید زعفران طی یک دوره سه ماهه از پانزده مرداد تا نیمه نخست آبان ماه در یکی از سوله های تحت اختیار به گل نشست و اولین تولید زعفران در این منطقه به مقدار یک کیلو و دویست گرم از سیصد و پنجاه کیلوگرم پیاز زعفران برداشت و با عیار بالا نسبت به سایر زعفران های مشابه در کشور تولید گردیده است.
مهندس عبدالمجید میرزاپور با اشاره به صرفه اقتصادی این گیاه سنتی و ارزشمند ایرانی که جایگاه رفیع بین المللی نیز دارد گفت : با کشت موفق زعفران در این منطقه زمینه برای ترویج، تولید و گسترش زعفران در شوشتر و شمال خوزستان به ویژه شرکت کشت و صنعت کارون فراهم شده است که تبعاً میتواند علاوه بر تولید ثروت ، رونق اقتصادی و اشتغال زایی نرخ کسب و کار را نیز افزایش دهد.
وی خاطر نشان کرد : با امکانات موجود این آمادگی وجود دارد تا ضمن واگذاری محل کشت زعفران به بخش خصوصی و همچنین در صورت لزوم آموزش های لازم نیز به علاقه مندان کشت و تولید این گیاه ارائه گردد.
میرزاپور در ادامه افزود : سازگاری گیاه زعفران با شرایط آب و هوایی مناسب شمال خوزستان و با استفاده از روش های جدید کشت بدون استفاده از سموم و کود های شیمیایی و نیز صد در صد ارگانیک میتواند تحولی بزرگ در کشاورزی شمال استان به وجود آورد ؛ تا طلای سرخ خوزستان نیز وارد بازار پر طرفدار مصرف داخلی و خارجی گردد و این امکان هم اکنون در دسترس متقاضیان بخش خصوصی قرار دارد.
این را هم بدانید زیستگاه زعفران در رشته کوه های زاگرس و مناطق زاگرس نشین می باشد و خوزستان مهد این گیاه ارزشمند است که با تدبیر مدیرعامل شرکت کشت و صنعت کارون زمینه پرورش و تولید آن در شمال استان خوزستان فراهم گردیده است.

گفتنی است شرکت کشت و صنعت کارون بزرگترین تولید کننده شکر سفید ایران و خاورمیانه در شمال خوزستان و در حومه شوشتر است که از سال ۹۳ تا هم اکنون تلاش می کند علاوه بر رسیدن به ظرفیت اسمی که در این راه نیز بسیار موفق عمل نموده است ، سایر تولیدات مقرون به صرفه کشاورزی و صنعتی را گسترش دهد.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
محل كد آمار