مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز:

کشف و معدوم سازی ۶۰ تن ترشیجات و ۵۰۰ کیلو ادویه جات کارخانه غیر بهداشتی در شهرستان حمیدیه

تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۷ | ۰۷:۴۶ ق٫ظ
کشف و معدوم سازی ۶۰ تن ترشیجات و ۵۰۰ کیلو ادویه جات کارخانه غیر بهداشتی در شهرستان حمیدیه مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز از کشف و معدوم سازی ۶۰ تن ترشیجات و ۵۰۰ کیلو ادویه جات کارخانه غیر بهداشتی در شهرستان حمیدیه اهواز خبر داد.

قلم ماندگار:

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز در گفت و گوی اختصاصی با قلم ماندگار، از کشف و معدوم سازی ۶۰ تن ترشیجات و ۵۰۰ کیلو ادویه جات کارخانه غیر بهداشتی در شهرستان حمیدیه اهواز خبر داد.

موسی ظهیری نژاد گفت:  براساس گزارشات واصله مبنی بر تولید محصولات غذایی بدون مجوز در محدوده شهرستان حمیدیه هماهنگی های لازم با دادسرای عمومی و انقلاب انجام شد و کارشناسان مدیریت نظارت بر موادغذایی معاونت غذا و دارو اهواز با مشارکت شبکه بهداشت حمیدیه و نیروی انتظامی از محل مورد نظر بازدید بعمل آورده و پس از مشاهده محصولات خوراکی شامل انواع ترشی و ادویه جات در شرایط کاملا غیر بهداشتی و بدون اخذ مجوز پروانه ساخت از معاونت غذا و دارو نسبت به توقیف فرآورده های مذکور اقدام شد.

وی ادامه داد: پس از احراز غیرقابل مصرف بودن محصولات فوق الذکر توسط معاونت غذا و دارو و پس از پیگیری های بعمل آمده از مراجع قضایی و صدور حکم نسبت به انهدام محصولات توقیفی اقدام شد.

مسئول بازرسی و پاسخگویی به شکایات معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی اهواز همچنین افزود: با توجه به شرایط غیربهداشتی محل تولید و عدم اخذ مجوزهای بهداشتی تولید محصولات مذکور مصداق تهدید علیه سلامت عمومی است و اینجانب از تمام هم استانی های عزیز تقاضا دارم در صورت مشاهده موارد مشابه در اسرع وقت با شماره ۵۲-۳۲۲۳۲۳۴۶ معاونت غذا و دارو تماس حاصل فرمایند و مارا در صیانت از سلامت آحاد افراد جامعه یاری نمایند.

ظهیری نژاد با بیان اینکه محصولات آرایشی و بهداشتی وارداتی باید توسط شرکت واردکننده مجاز و دارای پروانه بهداشتی واردات وارد شود، گفت: محصولات آرایشی و بهداشتی وارداتی باید توسط شرکت وارد کننده در سامانه www.ttac.ir ثبت شود.

وی در پایان یادآور شد: محصولات آرایشی و بهداشتی وارداتی باید دارای برچسب اصالت باشند و بعد از استعلام از سامانه ردیابی رهگیری و کنترل اصالت ttac.ir اصالت آن محصول تایید شود تا شخص مصرف کننده بتواند از آن فرآورده استفاده کند.

انتهای پیام/

  1. Nicki Tolzmann   ۲۳/۰۹/۱۳۹۹  
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار