مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان خبر داد:

آغاز ساخت پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان+گزارش تصویری

تاریخ انتشار: شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ | ۰۸:۴۹ ق٫ظ
آغاز ساخت پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان+گزارش تصویری مسجد سلیمان- قلم ماندگار-مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان گفت: پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر با اعتبار ۹ میلیارد و نهصد و ده میلیون ریال و زیربنای ۳۲۴ متر مربع کلنگ زنی و عملیات ساخت آن آغاز شد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار،  دکتر علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان در آیین مراسم  کلنگ زنی احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر مسجدسلیمان گفت: پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر با اعتبار ۹ میلیارد و نهصد و ده میلیون ریال و زیربنای ۳۲۴ متر مربع کلنگ زنی و عملیات ساخت آن آغاز شد.
وی افزود: امیدواریم با تأسی از شهدای گرانقدر انقلای اسلامی و ۵۷ شهید شهر گلگیر، با تلاش بی وقفه بتوانیم خدمتگذار مردم شهیدپرور این منطقه باشیم.
▪شهرستان مسجدسلیمان مطالبات به زمین مانده زیادى دارد که به دلیل محرومیت مفرطی که در این منطقه وجود دارد، ضرورت توجه مضاعف در همه زمینه ها احساس می شود.
خدادادی ادامه داد: خدماتی که این شهرستان در سال های دفاع مقدس به کشور کرد، هیچگاه فراموش نشده و وظیفه همه مسئولان است که غبار محرومیت را از این شهرستان شهیدپرور بزدایند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خوزستان بیان کرد: شهرستان مسجدسلیمان و به ویژه شهر گلگیر با پتانسیل ها و ظرفیت هایی که دارد، می تواند در زمینه های مختلف و به خصوص صنعت گردشگری توسعه پیدا کند.
وی با بیان اینکه با احداث این پایگاه علاوه بر خدمات امدادی، زمینه ارائه خدمات بشردوستانه و عام المنفعه در راستای توانمندسازی و رفع محرومیت در منطقه فراهم می شود، اظهار کرد: این پایگاه هفتمین پایگاهی است که طبق برنامه ریزی های پیش بینی شده عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
علی عسکر ظاهرى، نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: احداث پایگاه امداد و نجات بین شهری شهدای گلگیر در ارائه خدمات امدادی در زمان طلایی بسیار مؤثر است.

وی افزود: با توجه به فاصله زیاد شهر گلگیر از شهرهای مسجدسلیمان و هفتکل، احداث پایگاه امداد و نجات در محدوده این شهر در ارائه خدمات امدادی در زمان طلایی بسیار مؤثر است.
ظاهرى عنوان کرد: این پایگاه در کنار پایگاه شهدای عنبر که در محور مسجدسلیمان – لالی احداث می شود، دومین پایگاهی است که در محدوده این شهرستان و در محور مسجدسلیمان ـ هفتکل احداث شده و موجب ارتقاء ایمنی و رسیدگی سریع و مؤثر به حوادث جاده ای می شود.
وی ادامه داد: فعالیت های جمعیت هلال احمر خوزستان در ایام زلزله مسجدسلیمان و در سایر زمینه های امدادی و عام المنفعه جای تقدیر و تجلیل دارد.
نماینده مردم مسجدسلیمان، هفتکل، لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به فاصله زیاد شهر گلگیر از مسجدسلیمان و همچنین هفتکل و برای استفاده بهینه از زمان طلایی برای ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث جاده ای، این پایگاه احداث می شود.
ظاهری اضافه کرد: این گونه فعالیت های عمرانی در حوزه خدمت به مردم به ویژه مناطق کمتر توسعه یافته، باعث امیدزایی بیشتر در کشور می شود.
حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا، سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان هم در این مراسم تاکید کرد: احداث پایگاه امداد و نجات شهدای گلگیر مسجدسلیمان یکی از نیازهای ضروری این منطقه محسوب می شود

وی ادامه داد: احداث پایگاه امداد نجات بین شهری در محدوده شهر گلگیر امری مهم و نیازی ضروری برای منطقه محسوب می شود.
سرپرست فرمانداری مسجدسلیمان گفت: از نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی در پیگیری موضوع احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای در این بخش تقدیر می کنم.
وی افزود: حضور و امداد رسانی نیروهای امداد و نجات در کوتاهترین زمان در وقوع حوادث می تواند بسیاری از مشکلات را مرتفع کند.
حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا اظهار کرد: جاده مواصلاتی بخش گلگیر حادثه خیز و وسعت آن بسیار زیاد است.
با پیگیری های انجام شده طی روزهای آتی عملیات مجدد اجرایی بهسازی و آسفالت شدن برخی از نقاط حادثه خیز جاده مسجدسلیمان ـ گلگیر آغاز می شود تا برخی از نگرانی های جاده اصلی بخش گلگیر برطرف شود.
وی عنوان کرد: از تلاش های مدیرعامل و عوامل جمعیت هلال احمر خوزستان در احداث پایگاه امداد و نجات شهدای گلگیر تقدیر می کنم.

حجت الاسلام و المسلمین حیدر حجتی نیا در پایان یادآور شد: امیدواریم با اتحاد و انسجام هر چه بیشتر مسئولان و مردم و بهره گیری از ظرفیت های منطقه و کمک دولت و خیّران بتوانیم شاهد افتتاح پروژه های مختلف در شهرستان و به ویژه این بخش باشیم.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار