کمترین میزان بارندگی کشور در خوزستان ثبت شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۲۲:۳۱ ب٫ظ
کمترین میزان بارندگی کشور در خوزستان ثبت شد [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: میزان بارندگی استان در سال زراعی جاری از تمامی استان های کشور کمتر است و از نظر میزان کاهش بارش در مقام اول قرار داریم. کوروش بهادری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان بارندگی خوزستان حتی از یزد و کهگیلویه […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: میزان بارندگی استان در سال زراعی جاری از تمامی استان های کشور کمتر است و از نظر میزان کاهش بارش در مقام اول قرار داریم. کوروش بهادری یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: میزان بارندگی خوزستان حتی از یزد و کهگیلویه وبویر احمد نیز کمتر بوده و گزارش های ثبت شده کسری بارش را ۳۶٫۸ اعلام کرده است.
وی افزود: میزان بارندگی کل استان در سال زراعی جاری تاکنون، ۱۹۶٫۸ میلی متر، میانگین بلندمدت استان ۳۱۱٫۷ میلی مترو مدت مشابه سال زراعی ۹۵-۹۴، ۳۰۵ میلی متر گزارش شده که بر این اساس میزان بارندگی امسال نسبت به سال گذشته ۱۱۵ میلی متر کاهش داشته است.
بهادری ادامه داد: بنابراین بارش نسبت به میانگین بلند مدت ۶۴ درصد محقق شده و نسبت به یک سال کامل زراعی ۵۷ درصد بارش دریافت کردیم .
مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: از نظر پهنه بندی خشکسالی با استفاده از شاخص SPI کل استان در خشکسالی قرار دارد که در برخی نقاط استان مانند غربی و جنوب شرق شدید و در بقیه نقاط متوسط است.
وی بیان کرد: بنابراین الگوهای تابستانه در خوزستان زودتر مستقر شده و روند افزایش دما تا اواسط هفته ادامه دارد.
بهادری اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته امیدیه با ۳۵ و ایذه با هشت درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط استان گزارش شده و تغییرات دمایی هوای اهواز بین ۳۴ و ۱۶ درجه سانتیگراد در نوسان است.
وارونگی دما یا وارونگی گرمایی به پدیده‌ای گفته می‌شود که در آن برخلاف حالت طبیعی با افزایش ارتفاع دما نیز زیاد می‌شود و در این شرایط درجه حرارت پائین جو کمتر از طبقه فوقانی می‌باشد و در شهرهای بزرگ وارونگی دما معمولاً باعث آلودگی هوا می‌شود.
بهادری اضافه کرد: در این هفته جو پایداری براستان حاکم است و فردا(دوشنبه) در برخی نقاط احتمال افزایش ابر وهمچنین وارونگی هوا پیش بینی می شود.
۳۰۰۴/۶۰۰۲
خبرنگار: خاطره غفاری**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار