کم فروشی نان در دزفول/کاهش وزن قرص نان از اول اسفند

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۳۶ ب٫ظ
کم فروشی نان در دزفول/کاهش وزن قرص نان از اول اسفند [ad_1] دزفول – ایرنا – رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت دزفول گفت:بازرسان این اداره در هفته جاری با ۱۰ مورد کم فروشی نان در این شهرستان مواجه شدند. به گزارش ایرنا مهراب عبدالهی روز چهارشنبه در کارگروه آرد و نان شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به بازرسی مستمر از واحدهای نانوایی […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت دزفول گفت:بازرسان این اداره در هفته جاری با ۱۰ مورد کم فروشی نان در این شهرستان مواجه شدند. به گزارش ایرنا مهراب عبدالهی روز چهارشنبه در کارگروه آرد و نان شهرستان دزفول در سالن جلسات فرمانداری با اشاره به بازرسی مستمر از واحدهای نانوایی در این شهرستان افزود:این موارد کم فروشی نان مربوط به واحدهای نانوایی بربری پزمی باشد.
وی افزود:برای بالابردن کیفیت کلوچه وکیک در دزفول باید قیمت کیک و کلوچه را از فهرست قیمت گذاری ها خارج کرد تا هر کلوچه پزی بنا به کیفیت بتواند قیمت را تغییر دهد.
رئیس اداره صنعت ،معدن و تجارت شهرستان دزفول به دیگر مشکلات موجود در خصوص نانوایان اشاره کرد و گفت:در سراسر استان خوزستان هزینه حمل هر کیسه آرد هشت هزار ریال است در حالی که در شهرستان دزفول هر کیسه آرد با قیمت ۱۰ هزار ریال حمل می شود که باید در این خصوص چاره اندیشی شود.
وی افزود:علاوه بر این وزن خمیر هر قرص نان در سراسر استان خوزستان ۱۷۰ گرم می باشد در حالی که طبق مصوبات فرماندار پیشین وزن خمیر هر قرص نان در دزفول ۱۸۰ گرم است که برای نانوایان ضرر ده است.
در این نشست مصوب شد از اول اسفندماه وزن خمیر هر قرص نان از ۱۸۰ گرم به ۱۷۰ گرم کاهش یابد.
وی با بیان اینکه برخی افراد بدون کسب اجازه از اداره صنعت ، معدن و تجارت و اتحادیه اقدام به تهیه دستگاه پخت نان می کنند گفت:تاکنون پنج واحد پخت نان در دزفول شناسایی شده که بدون اخذ مجوز اقدام به پخت نان می کنند لذا از اتحادیه نانوایان درخواست می شود نسبت به تعطیلی این نانوایی های غیرمجاز اقدام کند.
عبدالرحمان غلام چربی رئیس اتحادیه نانوایان دزفول نیز گفت:کیفیت نان دزفول در حال حاضر مطلوب است درآمد نانوایان نیز بطور نسبی خوب است و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.
وی گفت:با توجه به در پیش بودن عید نوروز یک نوبت ظهر و عصر به کار برخی نانوایان دزفول اضافه خواهد شد.
***با ایجاد رقابت بین نانوایان کیفیت نان را ارتقا دهید
فرماندار دزفول نیز در این نشست با تاکید بر کیفیت نان در شهرستان گفت:باید رقابت را بین نانوایان زیاد کرد تا کیفیت نان افزایش یابد .
حبیب اله آصفی خواستار پخت کلوچه سنتی دزفول با طعم های مختلف شد و در ادامه
افزود:دستگاه های مسئول بیشترین تلاش را برای حل مشکلات بازایان داشته باشند تا شاهد نشاط و شادابی در بازار باشیم و مشکلات اقتصادی نیز کاهش یابند.
فرماندار دزفول به ظرفیت این شهرستان در اشتغالزایی اشاره کرد و گفت:دزفول ظرفیت هایی بزرگی برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری دارد بطوری که شیلات نوپای دزفول ظرفیت ایجاد چندین هزار شغل را دارد .
وی گفت:باید از بازاریان حمایت شود لذا مسئولان ادارات نهایت تلاش خود را برای برداشتن موانع تولید برای بازاریان داشته باشند چرا که اگر مشکلات اقتصادی حل شود بازار عمده فروشی دزفول می تواند کل بازار استان را جوابگو باشد.
***آغاز بسیج نوروزی بهداشت در دزفول از اول اسفندماه
رضا پورآئین رئیس مرکز بهداشت دزفول نیز در این نشست گفت:بازرسان بهداشت بصورت مستمر و سه بار در طول سال اقدام به اندازه گیری جوش شیرین و نمک نان در دزفول می کنند که با آغاز بسیج نوروزی که از اول اسفندماه آغاز می شود این بازرسی ها تشدید می شوند .
محمدحسین خجسته کیا بخشدار شهیون دزفول نیز گفت:با توجه به اینکه تنوع نان در بخش شهیون دزفول اندک است تقاضا می شود آرد بیشتری به اهالی این بخش تعلق گیرد و در سهمیه آرد این بخش بازنگری شود.
پیگیری تفاهم نامه آموزش اتحادیه نانوایان و فنی و حرفه ای برای اخذ گواهینامه ،تامین آرد نانوایی گاومیش آباد شرقی از جمله مواردی بود که در این نشست مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
۲۲۲ واحد نانوایی از جمله هشت واحد پخت نان بربری در سطح شهرستان دزفول فعالیت دارند.
۷۲۷۸/۶۰۶۸
خبرنگار:رقیه کردی-انتشار:محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار