کوهنوردان سرگردان در منطقه کوهستانی سردشت دزفول پیدا شدند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۰:۵۵ ق٫ظ
کوهنوردان سرگردان در منطقه کوهستانی سردشت دزفول پیدا شدند [ad_1] دزفول – ایرنا – یک گروه کوهنورد که قطع ارتباط تلفنی آنها از عصر روز جمعه موجب نگرانی شده بود ،با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول پیدا شدند. قطع ارتباط تلفنی یک گروه کوهنورد که روز جمعه به منطقه کوهستانی شمال دزفول صعود کرده بودند موجب نگرانی شده بود.عظیم رضای مرساق رئیس جمعیت […]

[ad_1]


دزفول – ایرنا – یک گروه کوهنورد که قطع ارتباط تلفنی آنها از عصر روز جمعه موجب نگرانی شده بود ،با تلاش امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول پیدا شدند. قطع ارتباط تلفنی یک گروه کوهنورد که روز جمعه به منطقه کوهستانی شمال دزفول صعود کرده بودند موجب نگرانی شده بود.
عظیم رضای مرساق رئیس جمعیت هلال احمر دزفول شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:این گروه هفت نفره روز جمعه به مقصد یکی از مناطق کوهستانی بعد از کوه هفت تنان در بخش سردشت ، دزفول را ترک کرده بودند.
وی افزود:این کوهنوردان در سلامت کامل در روستای کارنج مشاهده شده و در حال انتقال به شهر دزفول می باشند.
غلامحسین حسن پور از امدادگران جمعیت هلال احمر دزفول که عصر روز شنبه به همراه یک تیم امداد و نجات به منطقه کوهستانی سردشت اعزام شده بود نیز به خبرنگار ایرنا گفت:این کوهنوردان در برنامه ریزی برای صعود از نظر زمانی دچار اشتباه شده و به تاریکی شب برخورد کردند.
وی افزود:مقصد این کوهنوردان روستایی بعد از کوه مرتفع هفت تنان در بخش سردشت بوده که به دلیل آنتن ندادن تلفن همراه ، ارتباط آنها با دزفول قطع شده و امکان تماس با آنها نبود.
حسن پور که شنبه شب از ارتفاعات کوهستانی بخش سردشت تلفنی با خبرنگار ایرنا گفت و گو می کرد افزود:عملیات جستجو و نجات گروه امداد و نجات هلال احمر دزفول ساعت ۱۴:۱۵روز شنبه آغاز و ساعت ۲۴ شنبه شب پایان یافت.
وی به کوهنوردان و علاقه مندان به طبیعت گردی توصیه کرد به گونه ای برنامه ریزی کنند که در برنامه صعود خود به تاریکی شب برخورد نکنند.
قله هفت تنان در ۷۰ کیلومتری شمال شهرستان دزفول در بخش سردشت و در دل کوهستان سالن قرار دارد که دارای ارتفاعی در حدود ۲۰۰۰ متر از سطح دریا می باشد و در مواقعی از سال نیز برفگیر می باشد .
بخش سردشت دزفول با سه هزار و ۸۰۰ کیلومتر مساحت شامل ۲دهستان و ۵۷ روستاست.
۶۰۶۸
خبرنگار و انتشار : محمدعلی فریدپناه

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار