گازرسانی به چهار روستای هندیجان به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۶:۱۳ ب٫ظ
گازرسانی به چهار روستای هندیجان به بهره برداری رسید [ad_1] هندیجان – ایرنا – رئیس اداره گاز ناحیه هندیجان گفت: همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر پروژه گازرسانی به چهار روستای توابع بخش چم خلف عیسی شهرستان هندیجان به بهره برداری رسید. سیف اله قنواتی پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح گازرسانی به خبرنگار ایرنا گفت: طرح گازدار کردن روستاهای […]

[ad_1]


هندیجان – ایرنا – رئیس اداره گاز ناحیه هندیجان گفت: همزمان با دهمین روز از دهه مبارک فجر پروژه گازرسانی به چهار روستای توابع بخش چم خلف عیسی شهرستان هندیجان به بهره برداری رسید. سیف اله قنواتی پنجشنبه در حاشیه بهره برداری از این طرح گازرسانی به خبرنگار ایرنا گفت: طرح گازدار کردن روستاهای دهملا کوچک، دریهک، سرخره سفلی و علیا که در جاده بدر قرار گرفته اند با اعتباری بالغ بر ۲۸ میلیارد ریال در گام نخست به انجام رسید.
وی افزود:برای انجام این طرح ۲۹ کیلومتر شبکه گذاری در مدت ۱۴ ماه انجام شده و ۳۰۰ خانوار در این روستاها از نعمت گاز برخوردار شدند.
قنواتی گفت:۲۵۰ علمک گاز در این روستاها نصب شده و شرکت گاز از هم اکنون آماده واگذاری انشعاب به روستائیان است.
رئیس اداره گاز ناحیه هندیجان ادامه داد: گام دوم این پروژه با هدف گازرسانی به پنج روستای چم تنگ، چم تنگو،کره پا، چهل منی و چم مراد با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد ریال در حال انجام است و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی گفت: در گام دوم با نصب ۲۷۰ علمک گاز زمینه استفاده ۴۰۰ خانوار از گاز فراهم خواهد شد.
وی افزود: گازرسانی به روستاهای کوت مهنا، بزی و غوله در جاده بدر نیز از ابتدای سال ۹۶ شروع و عملیات گازدار کردن روستاهای واقع در جاده دیلم نیز در مرحله طراحی قرار دارد.
قنواتی ادامه داد: ۹۸ درصد در حوزه شهری و ۷۰ درصد حوزه روستایی هندیجان زیر پوشش شبکه گاز هستند.
وی افزود: ۶۵ درصد مردم در این شهرستان از گاز شهری استفاده می کنند و انتظار داریم مردم با خرید اشتراک گاز به سمت مصرف سوخت سبز حرکت کنند.
شهرستان هندیجان با ۳۸ هزار نفر جمعیت در جنوب خوزستان قرار گرفته و دارای ۶هزار و ۲۰۰ مشترک شهری و یک هزار مشترک گاز روستایی است.
۷۱۶۳ /۶۰۳۷
خبرنگار: عبدالحسن محسنی نژاد ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار