گرد و غبار در آبادان به ۱۰ برابر حد مجاز رسید

تاریخ انتشار: شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۲ ب٫ظ
گرد و غبار در آبادان به ۱۰ برابر حد مجاز رسید [ad_1] اهواز – ایرنا – در پی ورود توده گرد و غبار به خوزستان، میزان گرد و غبار در این شهرستان در روز شنبه به بیش از ۱۰ برابر حد مجاز رسیده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در ساعت ۱۱ امروز میزان گرد و غبار […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – در پی ورود توده گرد و غبار به خوزستان، میزان گرد و غبار در این شهرستان در روز شنبه به بیش از ۱۰ برابر حد مجاز رسیده است. رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان شنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: در ساعت ۱۱ امروز میزان گرد و غبار در این شهرستان به یک هزار و ۵۸۰ میکروگرم بر مترمکعب رسیده است.
سید احمد موسوی آزاد از شهروندان به‌ویژه کودکان و مبتلایان به بیماری‌های تنفسی خواست تا به دلیل وجود گردوغبار، از خروج غیرضروری از خانه خودداری کنند.
مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان نیز گفت: در ساعت ۱۱ روز شنبه میزان گرد و غبار در شهرهای رامشیر ۷۵۲ میکروگرم برمترمکعب، اندیمشک ۳۳۹ میکروگرم برمترمکعب، دزفول ۳۳۰ میکروگرم برمترمکعب، سوسنگرد ۳۳۰ میکروگرم برمترمکعب، شادگان ۲۵۶ میکروگرم برمترمکعب، امیدیه ۲۵۶ میکروگرم برمترمکعب و اهواز ۲۳۹ میکروگرم برمترمکعب بوده است.
بر اساس این گزارش، استاندارد آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است.
هواشناسی خوزستان پیش بینی کرده که بعدازظهر روز شنبه در صورت شدت گرفتن سرعت باد، شعاع دید کمتر می شود اما وضعیت حاد نخواهد بود و این وضعیت تا اواخر وقت امروز ادامه دارد.
طبق این پیش بینی، روز یکشنبه هفته جاری، بارندگی پراکنده بین پنج یا ۶ میلیمتر در شمال و شرق خوزستان پیش رخ می دهد.

۷۱۵۱ /۶۰۳۷
خبرنگاران: نادره وائلی زاده و عدنان جواهری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار