گزارش تصویری یازدهمین جلسه تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی طرح تحول سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۷ | ۰۷:۵۸ ق٫ظ
گزارش تصویری یازدهمین جلسه تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی طرح تحول سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز یازدهمین جلسه تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی طرح تحول سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز تشکیل شد.

قلم ماندگار:

یازدهمین جلسه تخصصی دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی طرح تحول سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی اهواز تشکیل شد.

این‌جلسه که در تاریخ ۱۱ آذر ۹۷ با حضور اعضاء هیئت رییسه دانشگاه و مدیران امورمالی و بودجه دانشگاه با خوش آمد گویی دکتر رمضان احدی، قائم‌مقام رئیس دانشگاه در امور سلامت در سالن اجتماعات ریاست دانشگاه برگزار شد.
در این جلسه وضعیت ارائه خدمات دارو، تجهیزات و ملزومات مصرفی پزشکی مرکز آموزشی درمانی گلستان اهواز در حضور رئیس بیمارستان و مدیران ان مورد بررسی قرار گرفت.
این جلسه که دور دوم ارزیابی عملکرد مرکز آموزشی درمانی بود با خوداظهاری مسئول امور دارویی و مسئول تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آغاز شد، سپس نمایندگان معاونت های غذا و دارو گزارش نتایج بازرسی دور دوم و ارزیابی مداخلات بیمارستان را ارائه کردند.
در ادامه دکتر معزی رئیس بیمارستان شرح مختصری از اقدامات و مداخلات بیمارستان که منتج به نتایج مطلوب گردیده است بیان کرد.
با توجه به نتایج مطلوب و موثر منطقی شدن داروهای آنتی بیوتیک و پرهزینه ابلاغی در بهره از منابع، دکترحاتم بوستانی، معاونت آموزشی پیشنهاد بهره برداری از توان علمی دانشکده پزشکی و داروسازی در تدوین پروتکل های دارو و ملزومات مصرفی پرهزینه و پر مصرف با همکاری معاونت درمان و معاونت غذا و دارو را مطرح کرد.
در پایان یادآور می شود: از نتایج این مداخلات؛ ۱. کاهش کسورات دارویی از ۸ درصد به ۳ درصد، ۲. کاهش و منطقی شدن تجویز داروهایی که پروتکلهای آنها ابلاغ گردیده نظیر انتی بیوتیکها و آلبومین و IVIG و… ۳. افزایش درامد بیمارستانی نسبت به دوره قبل بازدید.
انتهای پیام/

 

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار