روابط عمومی اتاق بازرگانی اهواز شفاف سازی کند؛

یک ابهام معنادار:صدور کارتهای جهت دار در اتاق بازرگانی اهواز!

تاریخ انتشار: جمعه ۲۸ دی ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۹ ق٫ظ
یک ابهام معنادار:صدور کارتهای جهت دار در اتاق بازرگانی اهواز! اهواز- قلم ماندگار- هفته گذشته بیانیه ای از سوی عضوی از هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز در فضای مجازی منتشر شد که از پاره ای زوایا و فارغ از هر دیدگاهی باید مورد توجه و نقد قرار گیرد…

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از اقتصاد بومی، هفته گذشته بیانیه ای از سوی عضوی از هیات نمایندگان اتاق بازرگانی اهواز در فضای مجازی منتشر شد که از پاره ای زوایا و فارغ از هر دیدگاهی باید مورد توجه و نقد قرار گیرد.اینکه در پایان دوره کارکرد در اتاق بازرگانی این بیانیه از سوی «عدنان موسی پور» منتشر شده خودبخود این سوال را بوجود می آورد که چرا این نوع عکس العمل در سالهای گذشته بوجود نیامده است؟هرچند که در همین محدوده نیز سوالات ایجاد شده را می بایستی مرجعی پاسخگو باشد.
بویژه سوالات اساسی در مورد« صدور کارتهای جهت دار»از سوی وی آنهم در آستانه انتخابات اتاق بازرگانی اهواز بسیار مسئولیت آور است .بگونه ای که اگر ادعای این عضو برجسته اتاق بازرگانی صحت داشته باشد عملا انتخابات پیشاروی را با ابهام زیادی مواجه خواهد ساخت.
شایان ذکر است که اتاق بازرگانی مهمترین تشکیلات اقتصادی بخش خصوصی است که از درآمدسالیانه هنگفتی نیز برخوردار است و سازوکار پاسخگوئی در مورد شکل هزینه های آن نیز با اما و اگرهائی توام بوده است .حال امیدواریم در این موارد شفاف سازی لازم صورت گیرد و ترازنامه حاوی درآمد – هزینه این تشکیلات در اهواز بصورت رسمی و قبل از انتخابات در معرض افکار عمومی قرار گیرد.البته در راستای این مندرجات انتظار داریم ریاست محترم اتاق بازرگانی اهواز نیز مطالب خود را برای درج در اختیار «اقتصاد بومی»قرار دهند.

بیانیه عدنان موسی پور رییس کمیسیون صادرات اتاق ایران  بشرح ذیل منتشر شده است:
نشستن بر کرسی های عرصه ی اقتصاد کشور مأموریتی خطیر و بزرگ است. اقتصادی که چرخش به سختی می چرخد و گاهی چنان در می رود که نه تنها ارابه, بلکه جاده و مسیر را هم دچار مشکل می کند. از طرفی از داخل با مردمی مواجه هستیم که امیدشان به آمدن روزهای بهتر اقتصادی و بهتر شدن شرایط زندگی است و از طرفی دیگر با هجمه ای زشت و بی رحمانه از بیرون به نام فشار اقتصادی و تحریم ها.
تا اینجای کار تکلیفمان مشخص است. باید اندیشید, تدبیر کرد و جنگید تا هرچند کوچک اما قدمی برداشت تا چرخ اقتصاد را با صادرات تولیدات تولیدکننده ی داخلی به حرکت درآورد, با بیکاری جنگید, تورم را مهار کرد و بنگاه ها را جانی دوباره بخشید. اما کار زمانی سخت می شود که حریفت داخلی باشد. کار زمانی سخت می شود که اتحاد در میان نمایندگان بخش خصوصی نباشد, کار زمانی سخت می شود که بخش خصوصی که نبض اقتصاد در دستانش است حریفی به نام بخش دولتی داشته باشد. آنوقت دیگر نیازی به تحریم های خارجی نیست. در این مدتی که مسئولیت کمیسیون توسعه صادرات اتاق بازرگانی کشور بر عهده من بوده است سعی کردم که با تقویت منش مطالبه گری عمده انرژی و تلاشم در راستای رساندن صدای فعالین اقتصادى کشور به گوش دولتمردان صرف شود و لاغیر. و این سیستم در هیچ مدرسه و دانشگاه و کتاب اقتصادی در دنیا تدریس نمی شود! اکنون در پایان دوره مسئولیتم در کمیسیون توسعه صادرات اتاق ایران و همچنین عضویت اتاق بازرگانی اهواز با خود بسیار اندیشیدم که با توجه به شرایط حاکم برنامه ام برای ادامه مسیر چیست? آیا در انتخابات پیش روى اتاق شرکت کنم یا خیر؟
و به این نتیجه رسیدم که :
بر آن دارم ای مصلحت خواه من
که باشد سوی مصلحت، راه من
رهی پیش آور که فرجام کار
تو خشنود باشی و من رستگار…
و به نتیجه ای قاطعانه رسیدم که خشنودی و رستگاری در این است که از ثبت نام در انتخابات خودداری کنم و یک دوره را به اندیشیدن در خلوت خود و باز سازی خود بگذرانم و آینده را دوباره به نحوی دیگر بسازم.
زیرا اتاق بازرگانی که باید جای ژنرال ها و نخبگان اقتصادی باشد کم کم دارد تبدیل به مکانی برای حفظ جایگاه و منافع فردی ژنرال هایصادر کننده کارت عضویت جهت دار می شود. ماهیت اتاق بازرگانی رنگ باخته و این افراد نیستند که اتاق را به سمت اهداف بزرگ اقتصادی کشور و استان و شهر سوق می دهند, بلکه این نام و موقعیت اتاق است که افراد را به سمت منافع اجتماعی فردی سوق می دهد و همین باعث شده افرادی برای رسیدن به کرسی، منصب و جایگاه دست به اعمالی بزنند که در کل تاریخ اتاق بازرگانی بی سابقه است و نتیجه آن حتی باعث می شود افرادی غیر مطلع و ناموجه و ناپخته بواسطه ی صدور کارتهای بدون پشتوانه و فقط بر اساس منافع فردی ! و فقط برای بقا بیشتر از دل همین اتاق خارج شوند.
و باید فاتحه ی چنین اتاق بازرگانی را خواند و سخت به حالش گریست.
اتاق بازرگانی باید فضایی داشته باشد تا افراد قوی که در اوج استقلال و اتحاد اندیشه و تدبیر کنند و راه را برای دستیابی به اقتصادی شکوفا هموار کنند. که متاسفانه در حال حاضر فاصله فضای حاکم با فضای ایده آل ذهنی من بسیار زیاد است.
در سالهای فعالیتم در حوزه ی اقتصادی سعی کرده ام درکنار استفاده از تجربه هیچگاه از کسب علم آن هم در سطح جهانی غافل نشوم. در همین دنیای علم یاد گرفته ام هیچگاه اعتبار و شعور فردی و شخصی ام را به کرسی و جایگاه نفروشم. لذا اکنون در اوج ترکیب تجربه و جوانی تصمیم گرفتم به این آموزه ی علمی جامه عمل بپوشانم.
بر خود لازم می دانم از همه دوستان و همراهانی که در این مدت با من همراه و هم مسیر بودند علی الخصوص اعضای ریشه دار و معتبر و قانونی اتاق اهواز تشکر و قدردانی کنم و دست یکایک آنها را به گرمی بفشارم.
عدنان موسی پور دی ماه  ۱۳۹۷

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار