یک مقام ارتش: ناکامی دشمن بعث برگ زرینی در کارنامه مردم خوزستان و نیروهای مسلح است

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۹ ب٫ظ
یک مقام ارتش: ناکامی دشمن بعث برگ زرینی در کارنامه مردم خوزستان و نیروهای مسلح است [ad_1] اهواز- ایرنا- رئیس حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش گفت: ناکامی دشمن بعث، برگ زرینی در کارنامه نیروهای مسلح و بسیج مردمی خوزستان است و همین افتخارات و رشادت ها راهیان نور را از سراسر کشور هر ساله به این سرزمین مقدس می کشاند. به گزارش ایرنا امیر سرتیپ ابراهیم گلفام […]

[ad_1]


اهواز- ایرنا- رئیس حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش گفت: ناکامی دشمن بعث، برگ زرینی در کارنامه نیروهای مسلح و بسیج مردمی خوزستان است و همین افتخارات و رشادت ها راهیان نور را از سراسر کشور هر ساله به این سرزمین مقدس می کشاند. به گزارش ایرنا امیر سرتیپ ابراهیم گلفام چهارشنبه در جمع خبرنگاران در حاشیه دیدار با جمعی از وابستگان نظامی کشورهای خارجی در محل لشکر ۹۲ زرهی اهواز اظهار کرد: خوزستان در دوران دفاع مقدس سختی های فراوانی را پشت سرگذاشته و شاهد حملات متعدد دشمن بعث بوده است.
وی افزود: ایستادگی و مقاومت مردم خوزستان در دفاع از خاک میهن اسلامی قابل وصف نیست و شاید این استان تنها استانی باشد که به عنوان موزه دفاع مقدس بتوان از آن نام برد.
رئیس حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش بیان کرد: تعداد زیادی از مردم خوزستان در دوران دفاع مقدس به شهادت رسیده و بسیاری نیز آواره شدند اما به برکت خون این شهدای والا مقام این خاک مقدس حفظ شد.
وی بیان کرد: همچنین در این دوران قهرمانانی از سراسر کشور به کمک مردم خوزستان آمده و مناطق اشغالی را از دست دشمن آزاد کردند که این همبستگی ملی نیز در جای خود از اهمیت بالایی برخوردار است.
امیر سرتیپ گلفام تصریح کرد: خوزستان یکی از مناطق کلیدی در دوران دفاع مقدس بوده و مجموعه ای از عملیات مهم و تاثیرگذار در آن انجام شده است.
وی اظهار کرد: دشمن مدعی بود خوزستان را ظرف سه روز به اشغال خود در می آورد اما رشادت های بزرگمردان میهن اسلامی دشمن را در رسیدن به این هدف ناکام گذاشت.
رئیس حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش گفت: نیروهای ارتش، سپاه و بسیج با عملیات های گسترده از وجب به وجب این خاک مقدس حراست کردند و در برخی نقاط این استان نیز هنوز یادگاری از این دلاورمردان مشاهده می شود.
وی بیان کرد: باگذشت سال ها از این جنگ تحمیلی همچنان یاد و خاطره شهدای والا مقام دوران دفاع مقدس گرامی داشته شده و راهیان نور از سراسر کشور از مناطق عملیاتی استان دیدن می کنند.
امیر سرتیپ گلفام یادآور شد: سازمان حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در راستای فرمایش رهبر معظم انقلاب که فرمودند’ دفاع مقدس ثروت ایران است و باید این ثروت را به روش های مختلف فرهنگی به مردم ارائه دهیم’ با مصوبه فرمانده ارتش، زمینه را برای حضور وابستگان کشورهای دوست و مقیم در ایران و سفر دو روزه از مناطق عملیاتی خوزستان مهیا کرد.
وی گفت: در این سفر دوروزه راویان بزرگ و فرماندهان رشید دوران دفاع مقدس ارتش خاطرات جنگ را برای نمایندگان کشورهای خارجی بازگو می کنند تا آن ها نیزبا رشادت های شهدا بیشترآشنا شوند.
رئیس حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس ارتش گفت: مستندات زیادی از حوادث بزرگ دفاع مقدس به ثبت رسیده است اما ابعاد این دفاع برای کشورهای دیگر باید معرفی شود ،اکنون با فرصتی که ارتش برای این میهمانان خارجی فراهم کرد، آن ها می توانند از نزدیک با آثار جنگ تحمیلی و ابعاد مقاومت مردم ورزمندگان ما آشنا شوند.
۷۱۵۲/۶۰۰۲ خبرنگار: محمدرضاخبازان**انتشاردهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار