مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان:

۴۳۰۰ خوزستانی متقاضی حج واکسینه شدند

تاریخ انتشار: یکشنبه ۹ تیر ۱۳۹۸ | ۲۰:۳۴ ب٫ظ
۴۳۰۰ خوزستانی متقاضی حج واکسینه شدند خوزستان- قلم ماندگار- علی خدادادی، از واکسینه شدن چهار هزار و ۳۰۰ خوزستانی متقاضی حج توسط واحد واکسیناسیون هلال استان خبر داد.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، «علی خدادادی»، اظهار کرد: طی یک ماه گذشته چهار هزار و ۳۰۰ خوزستانی متقاضی حج با مراجعه به واحد واکسیناسیون این جمعیت واکسن مننژیت را تزریق کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان، تصریح کرد: واکسیناسیون حجاج به عنوان یکی از پیش نیازهای سفر حج محسوب می شود و بسیاری ضروری است.

وی اضافه کرد: هر ساله با نزدیک شدن به زمان به موسم حج و تشرف حجاج به مکه و مدینه حجاج می بایست قبل از هر اقدامی برای اعزام و به منظور پیشگیری از ابتلا به بیماری واکسن مننژیت را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه دریافت و تزریق واکسن مننژیت برای حجاج جهت تشرف به حج اجباری است، عنوان کرد: تزریق این واکسن برای حفظ سلامتی و پیشگیری از شیوع بیمارهای عفونی ضروری است.

خدادادی، خاطر نشان کرد: با توجه به قرار داشتن عربستان روی کمربند مننژیت و ازدحام جمعیت در زمان تجمع حجاج احتمال انتقال بیماری های مسری از جمله مننژیت وجود دارد.

وی افزود: کارت زرد برای حجاج برای واکسیناسیون هنگام ورود به عربستان اجباری است و متقاضیان حج هنگام سفر به عربستان و ورود به فرودگاه های این کشور باید کارت زرد را به همراه داشته باشند تا بتوانند وارد سرزمین وحی شوند.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار