مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان:

۵۰ فرصت جدید سرمایه گذاری در سامانه های بین المللی بارگذاری شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ | ۱۳:۳۱ ب٫ظ
۵۰ فرصت جدید سرمایه گذاری در سامانه های بین المللی بارگذاری شد اهواز- قلم ماندگار- مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان گفت: ۵۰ فرصت سرمایه گذاری جدید را تهیه و تدوین و به زبان انگلیسی در سامانه های بین المللی، سامانه سرمایه گذاری خارجی و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان بارگذاری کردیم.

قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار به نقل از کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه الکامپ و دستاوردهای دولت الکترونیک در خوزستان ، رامین کاکاه با حضور در غرفه کمیته اطلاع رسانی این نمایشگاه اظهار کرد: این مرکز درگاه ورودی سرمایه گذاران خارجی و داخلی است و فعالان اقتصادی که می خواهند در زمینه های مختلف اقتصادی قصد سرمایه گذاری دارند.
وی افزود: این مرکز دارای تعداد زیادی از نمایندگان تام الاختیار دستگاه های مختلف استان است که خدمات و مشاوره را به فعالان و بنگاه های اقتصادی ارائه می دهند.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان تصریح کرد: در فرآیندهای صدور مجوزهای مربوطه ما به نمایندگان این اختیار را دادیم که در صدور مجوزهای موردنظر اعم از زمین، آب، برق، گاز و سایر مجوزهای مورد نیاز از جمله مجوز محیط زیست تسهیل و تسریع کنند.
کاکاه گفت: در مرکز خدمات سرمایه گذاری از زمان ورود سرمایه گذاران قبل از صدور مجوز سرمایه گذاری تا بعد از آن در کنار سرمایه گذاران هستیم.
وی ادامه داد:  ما در این مرکز مراحل صدور مجوزها را کوتاه و در صورت وجود اشکال در صدور مجوز، این اشکال را در اسرع وقت رفع و مجوز را صادر می کنیم.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان یادآور شد: بعد از انعقاد قرارداد زمین و اخذ مجوز محیط زیست سایر خدمات را به سرمایه گذاران ارائه می دهیم.
کاکاه بیان کرد: همچنین سامانه پنجره واحد سرمایه گذاری را داریم که سرمایه گذاران باید اطلاعات مورد نیاز را در آن ثبت کنند و  تمام مجوزهای آن به امضای وزیر می رسد.
وی اضافه کرد: این مجوز گارانتی سرمایه ای است که سرمایه گذاری خارجی وارد کشور می کند، به علاوه سود سرمایه در زمان مورد نظر آنها که در زمان صلاحدید آن را از کشور خارج می کنند.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان گفت:
از زمان احداث پروژه تا زمان بهره برداری در کنار سرمایه گذار خارجی هستیم و با بازدید و نظارت پیوسته مشکلات را حل و موانع را  نیز برمی داریم.
کاکاه افزود: در حال حاضر تعداد ۴۰ پروژه سرمایه گذاری در استان داریم و جزو استان های جاذب سرمایه گذاری خارجی هستیم.
وی گفت: در حوزه صنعت، معدن، پتروشیمی، صنایع تبدیلی، کشاورزی و خدمات سرمایه گذار خارجی داریم.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان تصریح کرد: از این ۴۰ شرکتی که در خوزستان فعالیت دارند ۲۹ شرکت دارای مجوز سرمایه گذاری خارجی با امضای وزیر هستند و ۱۱ شرکت هنوز موفق به اخذ مجوز سرمایه گذاری خارجی نیستند.
کاکاه ادامه داد: از این ۲۹ شرکت ها میزان سرمایه مصوبی که در اختیار دارند ۲ میلیارد و ۲۷۸ میلیون دلار مصوب شده که تاکنون ۵۶ درصد آن در استان جذب شده که منجر به اشتغالزایی چهار هزار و ۵۰۰ نفر شده اند.
وی گفت: اکثر کارگران عمدتا بومی هستند مگر در حوزه های تخصصی چون برای سرمایه گذار صرف نمی کند که از نیروهای غیربومی استفاده کند.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان افزود:
۱۱ شرکت دیگر نیز به دلیل اینکه تحت پوشش قانون قرار نگرفتند بیش از ۴۶ میلیون دلار سرمایه گذاری مصوب شده که ۴۰ میلیون دلار آن نیز جذب شده که ۸۶ درصد سرمایه مصوب است.
کاکاه گفت: طرح های سرمایه گذاری خارجی که در استان فعالیت دارند در شهرک صنعتی شماره دو اندیمشک است که کنتسانتره آهن تولید و به فولاد خوزستان می دهد و در منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر، بندرامام، اروند، شهرک های صنعتی آبادان و خرمشهر هستند.
وی تصریح کرد: بیشتر سرمایه گذاران از کشورهای آلمان، اتریش، پاکستان، هندوستان، ترکیه و انگلستان هستند.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان افزود: ۵۰ فرصت سرمایه گذاری جدید را تهیه و تدوین و به زبان انگلیسی در سامانه های بین المللی، سامانه سرمایه گذاری خارجی و مرکز خدمات سرمایه گذاری استان بارگذاری کردیم.
کاکاه بیان کرد: این فرصت ها در حوزه های صنعت، معدن، خدمات، گردشگری، آی تی، بهداشت و درمان و همچنین ورزش هستند.
وی افزود: خوزستان در سرمایه گذاری خارجی با حوزه نفت مقام اول کشور و بدون آن نیز بین مقام دوم و سوم کشور را داریم.
مسئول امور سرمایه گذاران داخلی و خارجی مرکز خدمات سرمایه گذاری خوزستان تصریح کرد: هیچ گونه محدودیتی برای سرمایه گذاری های خارجی نداریم و برای منطقه آزاد اروند نیز معافیت های ۲۰ ساله تعریف شده است.
کاکاه گفت: سرمایه گذاری خارجی در شهرک های صنعتی هفت سال و مناطق محروم نیز ۱۳ سال معافیت مالیاتی دارند.
انتهای پیام/
آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار