نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران:

۱۲هزار بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل تحویل هلال احمر خوزستان شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۸ | ۱۵:۵۲ ب٫ظ
۱۲هزار بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل تحویل هلال احمر خوزستان شد خوزستان- قلم ماندگار- نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران، گفت: ۱۲هزار بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل تحویل هلال احمر خوزستان شد.

 قلم ماندگار:

به گزارش قلم ماندگار، نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران، گفت: ۱۲هزار بسته غذایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل تحویل هلال احمر خوزستان شد.

نگار گرامی با بیان اینکه این محموله غذایی به ارزش ۶۰۰هزار دلار به هلال احمر خوزستان برای توزیع در مناطق سیل زده تحویل شد، افزود: با توجه به سیل مخرب اخیر در استان خوزستان، بودجه ای از منابع اضطراری برنامه جهانی غذا در حدود ۶۰۰ هزار دلار برای تهیه بسته های غذایی تخصیص شد.

وی ادامه داد: امروز ۱۲هزار و سیصد بسته غذایی شامل ۱۰ قلم مواد غذایی مشابه بسته های یک ماهه جمعیت هلال احمر از داخل کشور تهیه و به خوزستان ارسال شد.

گرامی گفت: این بسته های غذایی برای خانواده ۴ نفره آماده شده و بخشی از آن امروز به صورت نمادین در روستای سید ظاهر منطقه بامدژ اهواز توزیع شد.

نماینده برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل در ایران اظهار کرد: برنامه جهانی غذا بیشتر برنامه های خود را در راستای حمایت از پناهندگان عراقی و افغانی در ایران انجام می دهد و با توجه به وسعت سیل در کشور و به ویژه در استان خوزستان و عطف به اعلام نیاز جمعیت هلال احمر، اقدام به تهیه بسته های غذایی برای سیل زدگان کرد.

دکتر علی خدادادی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در حاشیه آئین تحویل محموله اهدایی برنامه جهانی غذا(WFP) سازمان ملل به مناطق سیل زده استان نیز گفت: حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک های مادی، زمینه‌ساز افزایش تحمل و تاب آوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد.

وی ادامه داد: این رفتار و این حمایت، زمینه‌ساز و مروج فرهنگ بشردوستانه ایست که از سوی افراد و مجموعه های محلی، ملی و بین‌المللی در حال اتفاق است.

خدادادی بیان کرد:  این نوع فعالیت های بشردوستانه علاوه بر حمایت های مادی، دارای یک بار فرهنگی است که ارزش والایی را با خود به همراه دارد و قدم هایی که در این راستا برداشته شده، با توجه به وجود شرایط سخت و خسارات سنگین به مردم، زمینه ساز افزایش تاب آوری را ایجاد کرده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان ادامه داد: بی شک حضور عوامل مختلف داخلی و خارجی و ارائه کمک های مادی، زمینه‌ساز افزایش تحمل و تاب آوری را در مردم آسیب دیده ایجاد کرد که این فعالیت های قابل تقدیر و ستایش است.

وی اظهار کرد: حضور برنامه جهانی غذا و تأمین بخشی از معیشت مردم آسیب دیده بسیار مهم قلمداد می شود چرا که بسته های اهدایی این مجموعه در آستانه عید سعید فطر که در استان خوزستان از اهمیت بسزایی برخوردار است، توزیع می شود.

خدادادی ادامه داد: با توجه به اهدای بسته های غذایی، تلاش ما این است که علاوه بر مواد غذایی، بسته های حاوی البسه و ست های بهداشتی را تأمین کرده و بین افراد سیل زده توزیع کنیم.

وی تصریح کرد:  منازل بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ خانوار به نوسازی کامل، ۱۱ هزار خانوار به بازسازی و تعمیر و ۶ هزار خانوار وجود دارد که وسایل زندگی خود را در جریان سیل از دست داده اند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خوزستان در ادامه عنوان کرد: بیش از ۳۰ هزار خانوار در جریان سیل فروردین خوزستان تأثیر پذیرفتند. این تأثیرپذیری به دو مقوله منازل مسکونی و زمین های کشاورزی برمی گردد.

خدادادی در پایان گفت: با توجه به ضرورت امیدزایی در بین خانوارهای آسیب دیده، در حال حاضر باید زمینه کشت تابستانه حدود ۲۰۰ هکتار تا ۱۵ خرداد فراهم شود که بخشی از تألمات روحی افراد سیل زده مرتفع شود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار