۱۵ اسفند آغاز طرح جمع آوری معتادان خیابانی در شوش

تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ | ۰۲:۱۱ ق٫ظ
۱۵ اسفند آغاز طرح جمع آوری معتادان خیابانی در شوش [ad_1] شوش – ایرنا – فرماندار شوش گفت: در آستانه نوروز طرح جمع آوری معتادان متجاهر ، کارتن خواب و پرخطر خیابانی از ۱۵ اسفند در این شهرستان آغاز می شود. به گزارش ایرنا رضا نجاتی دوشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان افزود: وجود معتادان خیابانی علاوه بر بروز عوامل پرخطر، […]

[ad_1]


شوش – ایرنا – فرماندار شوش گفت: در آستانه نوروز طرح جمع آوری معتادان متجاهر ، کارتن خواب و پرخطر خیابانی از ۱۵ اسفند در این شهرستان آغاز می شود. به گزارش ایرنا رضا نجاتی دوشنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر این شهرستان افزود: وجود معتادان خیابانی علاوه بر بروز عوامل پرخطر، زیبنده شهر شوش نمی باشند.
وی گفت: طرح جمع آوری معتادان متجاهر ، کارتن خواب و پرخطر خیابانی با همکاری بخشداران ، شهرداران ، بهزیستی و نیروی انتظامی اجرا خواهد شد.
فرماندار شوش گفت: این امر مستلزم عزم جدی و یک کار گروهی است که اعضای این ستاد باید گزارش عملکرد خود را به صورت هفتگی به دبیرخانه این ستاد در فرمانداری ارائه کنند.
رییس شوراری مبارزه با مواد مخدر شهرستان شوش با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها به خاطر نداشتن آگاهی، به سمت مواد مخدر سوق داده می شوند گفت: آموزش یکی از مهمترین موضوع ها در امر مبارزه با مواد مخدر می باشد که می تواند خانواده ها و افراد را از خطرات این بلای خانمان سوز حفظ کند.
نجاتی با اشاره به اینکه جامعه دانش آموزان ، دانشجویان و کارگران جزء مهمترین اقشار در معرض خطر مواد مخدر می باشند اظهار کرد: آموزش و پرورش و دانشگاه ها از نقش به سزایی در خصوص آگاهی دادن دانش آموزان ، دانشجویان و خانواده های آنها در خصوص خطرات مواد مخدر برخوردار می باشد.
فرماندار شهرستان شوش همچنین بر جمع آوری متکدیان متکدیان داخلی و اتباع بیگانه از سطح خیابان ها و معابر این شهر با مشارکت دستگاه های ذیربط تاکید کرد.
وی بر ممنوعیت عرضه و فروش قلیان در سطح پارک ها و میادین شهر نیز تاکید کرد و گفت: مرکز بهداشت با همکاری شهرداری نسبت به پلمپ مراکز عرضه قلیان اقدام نمایند.
نجاتی گفت: شهرداران ضمن نصب بنر مبنی بر ممنوع بودن عرضه قلیان در پارک ها، از طریق سیستم های صوتی مستقر در پارک ها در این رابطه اطلاع رسانی کنند.
وی ضمن تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در زمینه ی مبارزه با مواد مخدر بر تشدید طرح پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در سطح شهرستان تاکید کرد.
فرماندار شهرستان شوش از کشف بیش از ۴۵ کیلوگرم انواع مواد مخد از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در این رابطه بیش از ۲۳۸ نفر از عمده و خرده فروشان مواد مخدر دستگیر و ۲ دستگاه خودروی پژه ۴۰۵ نیز توقیف شده است.
۶۰۶۸

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار