۲ موج جدید بارشی در هفته جاری وارد خوزستان می شود

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۷:۴۰ ب٫ظ
۲ موج جدید بارشی در هفته جاری وارد خوزستان می شود [ad_1] اهواز – ایرنا – بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان، دو سامانه بارش‌زا در هفته جاری وارد استان می شود و بارش های خوبی مورد انتظار است. به گزارش ایرنا به نقل از پورتال اداره کل هواشناسی خوزستان، بر اساس اطلاعیه صادر شده در این خصوص، موج نخستین در بعد از ظهر […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – بر اساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خوزستان، دو سامانه بارش‌زا در هفته جاری وارد استان می شود و بارش های خوبی مورد انتظار است. به گزارش ایرنا به نقل از پورتال اداره کل هواشناسی خوزستان، بر اساس اطلاعیه صادر شده در این خصوص، موج نخستین در بعد از ظهر روز سه شنبه تا چهارشنبه هفته جاری باعث افزایش ابر و به صورت محدود باعث بارش پراکنده در برخی نقاط خوزستان می شود.
دومین موج بارشی فعال از روز جمعه تا اواسط روز یکشنبه هفته آینده سبب بارش سنگین با احتمال ریزش تگرگ در برخی نقاط خوزستان به همراه رعد و برق و تندباد لحظه ای و وزش باد شدید خواهد شد.
بر اساس این اطلاعیه با توجه به شدت بارش ها، در مناطق شمالی، شرقی و در مواردی جنوبی خوزستان، آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه ها و مسیل های فصلی آب مورد انتظار است.
علاوه بر ریزش‌های جوی قابل‌ملاحظه، به دلیل افزایش سرعت باد انتظار برخاستن گرد و غبار محلی و کاهش کیفیت هوا در ساعاتی از روز شنبه در بخش های مرکزی خوزستان وجود دارد.
خلیج فارس نیز در این مدت مواج و توفانی پیش بینی می‌شود.
بر اساس اطلاعیه ستاد مدیریت بحران خوزستان به همشهریان و مهمانان نوروزی توصیه شده از تردد در حاشیه و حریم رودخانه ها و مسیل ها به ویژه در نیمه شمالی و شرقی و ارتفاعات زاگرس به طور جد خودداری کنند، و مسئولان محلی نسبت به لایروبی و تمیز کردن کانال ها و مسیل های فصلی آب اقدام کنند.
بر اساس گزارش اداره کل هواشناسی خوزستان، در بارندگی جمعه و شنبه گذشته بیشترین میزان بارش به ترتیب در آغاجاری ۸۷٫۶ ، ماهشهر ۷۲، دهدز ۶۰، امیدیه ۵۷٫۳، شادگان ۴۹، بهبهان ۳۹٫۹، آبادان ۳۱٫۷، هندیجان ۳۳٫۳، ایذه ۲۳٫۸ و اهواز ۱۲ میلیمتر ثبت شد.
۳۰۰۴/ ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
شهردار اهواز
قلم ماندگار
تابناك وب
قلم ماندگار
محل كد آمار