۲۱۸ نفر با مشکل تنگی نفس به مراکز درمانی اهواز مراجعه کردند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۶ ب٫ظ
۲۱۸ نفر با مشکل تنگی نفس به مراکز درمانی اهواز مراجعه کردند [ad_1] اهواز – ایرنا – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در گرد و غبار اخیر در روز ۳۰ بهمن، ۲۱۸ نفر با مشکلات تنفسی به مراکز بیمارستانی و درمانی اهواز مراجعه کردند. مهران ورناصری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۱۸۳ نفر به صورت […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: در گرد و غبار اخیر در روز ۳۰ بهمن، ۲۱۸ نفر با مشکلات تنفسی به مراکز بیمارستانی و درمانی اهواز مراجعه کردند. مهران ورناصری دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد ۱۸۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۹ نفر زیرنظر اورژانس و ۱۶ نفر در بخش بستری شدند.
وی افزود: آمار مراجعان در زمان یاد شده افزایش ۴۰ تا ۵۰ درصدی را نسبت به یک روز عادی نشان می دهد در حالی که هشتم بهمن با وقوع توفان گرد و غبار ۱۲۸ تا ۱۴۰ نفر به مراکز درمانی مراجعه کردند که به دلیل تعطیلی و تردد کمتر مردم، افزایش قابل توجهی نسبت به روزهای معمولی نداشت.
ورناصری ادامه داد: روزانه به طور متوسط ۱۱۰ تا ۱۱۵ مورد بیمار تنفسی به مراکز درمانی مراجعه می کنند.
وقوع گرد و غبارهای اخیر در دو نوبت مشکلات زیادی را برای مردم خوزستان به ویژه اهواز ایجاد کرد به صورت که با توفان گرد و غبار در هشتم بهمن در اهواز، میزان آلودگی به ۶۶ برابر حد مجاز رسید. همچنین با ورود توده گرد و غبار در روز سی ام بهمن ، شعاع دید در شوش به ۳۳ برابر حد مجاز و در اهواز به ۱۵ برابر حد مجاز رسید.
این وضعیت، قطعی آب و برق، لغو برخی پروازها، تعطیلی مدارس، دانشگاه ها و کاهش ساعات اداری را به دنبال داشت.
۳۰۰۴ /۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار