مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران:

۲۹۳ حلقه چاه نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت در کشور حفاری و در مدار تولید قرار گرفت

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ | ۰۸:۲۱ ق٫ظ
۲۹۳ حلقه چاه نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت در کشور حفاری و در مدار تولید قرار گرفت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۹۳ حلقه چاه های نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت خبر داد و گفت: حفاری این چاه ها در حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت و تامین گاز شبکه سراسری کشور تاثیر قابل توجهی داشته است.

قلم ماندگار:


مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل ۲۹۳ حلقه چاه های نفت و گاز از ابتدای کار دولت دوازدهم تاکنون توسط ناوگان این شرکت خبر داد و گفت: حفاری این چاه ها در حفظ، نگهداشت و افزایش تولید نفت و تامین گاز شبکه سراسری کشور تاثیر قابل توجهی داشته است.

به گزارش قلم ماندگار به نقل از روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران مهندس سید عبداله موسوی با گرامیداشت هفته دولت، افزود: از این تعداد چاه ۱۲۸ حلقه توسعه ای توصیفی، دو حلقه اکتشافی و ۱۶۳ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.

وی اظهار کرد: از مردادماه سال ۹۶ تاکنون با کاربست ۷۲ دستگاه حفاری، متراژ حفر چاه ها به حدود ۴۱۵ هزار متر رسید و این در حالی است که در مدت پیش گفته تعداد عملیات فنی و مهندسی که در قالب خدمات یکپارچه حفاری به چاه ها به هنگام حفاری و زمان بهره برداری ارایه می شود به حدود ۱۱ هزار مورد رسید.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران گفت: این خدمات شامل حفاری با هوا، حفاری فروتعادلی، لوله گذاری چاه ، نصب آویزه، آزمایش بهره دهی چاه، اسید کاری، سیمان کاری، تزریق پذیری، نمودار گیری سطحی و درون چاهی، چاه پیمایی، لوله مغزی سیار و … می باشد.

وی شرح وظایف شرکت ملی حفاری ایران را ارایه عملیات حفاری، خدمات یکپارچه فنی و مهندسی، ورود به پروژه های کلید در دست (EPDS) ، میدان محور و ایفای مسئولیت اجتماعی عنوان کرد و افزود: گستره فعالیت شرکت، وسعت عملیاتی شرکت های ملی مناطق نفتخیز جنوب، نفت مناطق مرکزی، نفت فلات قاره، نفت و گاز اروندان، مهندسی و توسعه نفت، نفت و گاز پارس و مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران است.

موسوی اظهار کرد: در چارچوب اجرای پروژه های جدید مربوط به حفظ، نگهداشت و افزایش تولید حفاری پنج حلقه چاه در میدان نفتی نفت شهر در استان کرمانشاه در حوزه تحت مسئولیت شرکت نفت مناطق مرکزی و حفاری هفت حلقه چاه در میدان نفتی گچساران (خامی) در گستره عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اواخر سال ۹۷ از طریق شرکت در مناقصه به ملی حفاری واگذار شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران در خصوص پروژه های در دست اجرا به حفاری و تعمیر ۳+۹ حلقه چاه در حوزه عملیات شرکت نفت و گاز اروندان، پروژه ۳ +۲۰ که آخرین حلقه آن در دست اجرا است و پروژه ۱۰ حلقه چاه در میدان نفتی آزادگان جنوبی در حیطه عملیاتی شرکت مهندسی و توسعه نفت، حفاری ۱+۵ حلقه چاه تعمیراتی در فاز ۱۷ و ۱۸ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی در شرکت نفت و گاز پارس و پروژه حفاری ۶+۸ حلقه چاه اکتشافی برای مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران در قالب دو پروژه اشاره کرد که در ۲۴ ماه گذشته جنبه اجرایی به خود گرفته است.

وی در همین ارتباط به تکمیل پروژه های کلید در دست (EPD) حفاری ۲۲ حلقه چاه در فاز ۱۷ و ۱۸ و ۱۴ حلقه چاه در فاز ۱۴ میدان گازی پارس جنوبی و هفت حلقه چاه در میدان نفتی آذر اشاره که هم اینک در چرخه تولید قرار دارند.

موسوی امضای تفاهمنامه، توافقنامه و مشارکت نامه جدید و توسعه همکاری با شرکت های نفتی و خصوصی از جمله شرکت انرژی دانا، شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی، گروه گسترس انرژی پارسارگاد، توسعه پترو ایران، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، دانشگاه های صنعت نفت ، صنعتی شریف، شیراز، خراسان رضوی، چند مرکز پژوهشی و … را از جمله اقدامات محقق شده در دو سال اخیر برشمرد.

موسوی بومی سازی قطعات و تجهیزات کاربردی در صنعت حفاری در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی را مورد اشاره قرار داد و طراحی و ساخت شمار قابل توجهی قطعات و تجهیزات راهبردی در نتیجه تعامل و همکاری با ۲۵۰ شرکت سازنده و صنعتگران داخلی و شرکت های دانش بنیان و همچنین به صورت همکاری مشترک توسط شرکت و مراکز دانشگاهی را یادآور شد.

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران
فرآیند نگری، تدوین منشور اجرایی در بخش های ساختاری، مالی، اداری و …، تشکیل کارگروه های تخصصی ، توجه بیش از پیش به انضباط مالی، اداری، ایمنی، بهینه سازی هزینه ها، پیگیری رفع مشکلات و توجه به خدمات رفاهی و فرهنگی کارکنان، آموزش های تخصصی و افزایش سطح دانش فنی کارکنان در سطوح مختلف را از شمار اقدامات و فعالیت های شرکت عنوان کرد.

وی به ایفای مسئولیت های اجتماعی اشاره و گفت: شرکت ملی حفاری ایران حسب وظایف سازمانی و تاکید وزیر محترم نفت و مدیرعامل محترم شرکت ملی نفت ایران در کنار سایر دستگاه های اجرایی و امدادی به نحو شایسته نسبت به بسیج امکانات و تجهیزات و بهره گیری از متخصصان عملیاتی و پشتیبانی خدماتی اقدام کرد.

گفتنی است: بر اساس آمار و مستندات مدیریت برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران این شرکت در دوره چهار ساله دولت یازدهم نیز ۷۰۹ حلقه چاه به متراژ یک میلیون و ۳۲۹ هزار متر حفاری و نسبت به ارایه ۳۴ هزار مورد عملیات فنی و تخصصی مبادرت کرده بود.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار