۳۰۰ مسجد در خوزستان برای اعتکاف آماده سازی شدند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ | ۰۲:۴۱ ق٫ظ
۳۰۰ مسجد در خوزستان برای اعتکاف آماده سازی شدند [ad_1] اهواز – ایرنا – مسئول واحد تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: برای برگزاری آئین معنوی اعتکاف ۳۰۰ مسجد در سراسر استان آماده سازی شده است. مسعود دوبهری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی از علاقه مندان به شرکت در این […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مسئول واحد تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی خوزستان گفت: برای برگزاری آئین معنوی اعتکاف ۳۰۰ مسجد در سراسر استان آماده سازی شده است. مسعود دوبهری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه ثبت نام اینترنتی از علاقه مندان به شرکت در این آئین معنوی و سنتی از یک هفته پیش شروع شده، افزود: آخرین مهلت برای نام نویسی تا فردا شب(دوشنبه شب) خواهد بود.
وی درباره هزینه ثبت‌نام برای متقاضیان شرکت در آئین اعتکاف گفت: هزینه هر نفر ۵۰۰ هزار ریال است ولی چنانچه از ظرفیت خیران بیشتر استفاده شود هزینه ثبت نام کاهش خواهد یافت.
دوبهری زاده گفت: امسال تعداد علاقه مندان به شرکت در مراسم اعتکاف بیشتر از سال گذشته است و چنانچه تعداد شرکت کنندگان بیشتر از پیش بینی باشد امکان افزایش تعداد مساجد برای برگزاری این مراسم وجود دارد.
وی افزود: در آئین اعتکاف ، طرح زلال قرآنی شامل مرور مضامین قرآنی ، تفسیر ، مفاهیم و آموزش روخوانی و روان خوانی در ۷۰مساجد شاخص میزبان آئین اعتکاف ، اجرا خواهد شد.
مراسم معنوی اعتکاف از عبادات‌های ویژه در ماه رجب است که همه ساله در مساجد کشور و استان خوزستان برگزار می‌شود.
این مراسم معنوی همزمان با ۱۳ تا ۱۵ رجب در روزهای ۲۲، ۲۳ و ۲۴ فروردین‌ماه برپا می شود.
پارسال ۳۳هزار نفر در آئین اعتکاف در خوزستان شرکت کردند که ۶۰درصد آنان از برادران و ۴۰درصد از خواهران بودند.
۶۰۶۵/۶۰۰۲
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار دهنده : کبری آقازری

[ad_2]

منبع: ایرنا

برچسب‌ها: , ,
آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار