۴۰ درصد شبکه فاضلاب و ۶۰ درصد شبکه آب خرمشهر نیاز به بازسازی دارد

تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ۱۸:۰۹ ب٫ظ
۴۰ درصد شبکه فاضلاب و ۶۰ درصد شبکه آب خرمشهر نیاز به بازسازی دارد [ad_1] خرمشهر – ایرنا – رئیس امور آبفای خرمشهر گفت: درحال حاضر ۴۰ درصد شبکه فاضلاب و ۶۰ درصد شبکه آب آشامیدنی خرمشهر فرسوده است و نیاز به بازسازی و تعویض دارد. غلامرضا پورجلالی سه شنبه درگفت و گو با ایرنا با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون هیچ گونه اعتباری به خرمشهر تزریق نشده، […]

[ad_1]


خرمشهر – ایرنا – رئیس امور آبفای خرمشهر گفت: درحال حاضر ۴۰ درصد شبکه فاضلاب و ۶۰ درصد شبکه آب آشامیدنی خرمشهر فرسوده است و نیاز به بازسازی و تعویض دارد. غلامرضا پورجلالی سه شنبه درگفت و گو با ایرنا با بیان اینکه از سال ۹۲ تاکنون هیچ گونه اعتباری به خرمشهر تزریق نشده، گفت: با توجه به اینکه سال ۹۲ مرحله دوم فروش اوراق مشارکتی به پایان رسیده، تاکنون یک ریال اعتبار در زمینه توسعه و بازسازی آب و فاضلاب خرمشهر تخصیص داده نشد.
پورجلالی افزود: در حال حاضر از درآمدهای جاری آبفا، طرح های کوتاه مدت از جمله لایروبی شبکه با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال در دو فاز در حال اجرا است.
وی اظهار داشت: عملیات بازسازی ایستگاه پمپاژ فاضلاب کوی بهروز، کوت شیخ و دیزل آباد با کمک اعتبارات جاری و منطقه آزاد در حال انجام است.
پورجلالی، ساماندهی و بازسازی تاسیسات تصفیه خانه شهدای خرمشهر را یادآور شد و گفت: با اعتبارات داخلی و استفاده از روش های جدید برای کاهش کدورت آب و گرفتن بوی بد آب آشامیدنی استفاده شد که این امر در کیفیت آب تاثیر مثبتی داشته است.
رئیس امور آبفای خرمشهر بازسازی دیزل های ژنراتوری را یادآور شد و گفت: اخیرا با بازسازی دیزل های ژانراتوری دیگر توقف آبرسانی در سطح شهرستان خرمشهر را نداریم.
پورجلالی افزود: با کمک سازمان منطقه آزاد اروند در ابتدای سال ۹۶ هم پروژه ها و طرح های جاری را انجام میدهیم.
وی اظهار امیدواری کرد و گفت: با برنامه ریزی انجام شده پیش بینی می شود که در سال جدید یکهزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای اجرای طرح های اصلی آب و فاضلاب از محل اوراق خزانه اختصاص داده شود تا ۴۰ درصد باقی مانده از شبکه فاضلاب و ۶۰ درصد فرسودگی شبکه آبرسانی رفع شود.
از ۳۳ هزار مشترک آب در شهرستان خرمشهر پنج هزار اشتراک غیر مجاز هستند.
۷۱۰۰/ ۶۰۰۲ /
خبرنگار: کمیله حجازی **انتشاردهنده: کبری آقازری
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار