۶۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در خوزستان به مراجع قضایی معرفی شدند

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۸:۰۰ ب٫ظ
۶۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی در خوزستان به مراجع قضایی معرفی شدند [ad_1] اهواز – ایرنا – مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: از زمان آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی یعنی از ابتدای اسفند تاکنون، متصدیان ۶۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف در خوزستان به مراجع قضایی معرفی شدند. فرهاد صفدری پنجشنبه در گفت و گو […]

[ad_1]


اهواز – ایرنا – مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان گفت: از زمان آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی یعنی از ابتدای اسفند تاکنون، متصدیان ۶۰۰ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی متخلف در خوزستان به مراجع قضایی معرفی شدند. فرهاد صفدری پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در بازه زمانی یاد شده ۴۳ هزار بازدید از اماکن هدفگذاری شده طرح صورت گرفت و ۸۰۰ اخطار بهداشتی برای اماکن دارای تخلف بهداشتی صادر شد.
وی افزود: ۳۷ مرکز تهیه و توزیع مواد غذایی تعطیل شدند و بیش از یک هزار و ۱۰۰ مورد نمونه برداری مواد غذایی توسط تیم های بازرسی و ۲ هزار و ۱۰۰ مورد نمونه برداری میکروبی از آب آشامیدنی انجام شد.
صفدری ادامه داد: همچنین در اجرای این طرح، بیش از ۲۷ هزار مورد میزان سنجش کلر باقی مانده آب صورت گرفت و افزون بر ۶۰ تن مواد غذایی فاقد مشخصات بهداشتی، فاسد و غیر قابل مصرف از چرخه عرضه و توزیع خارج و با هماهنگی مراجع قضایی نسبت به معدوم سازی آنها اقدام شد.
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان در ادامه به سامانه ثبت شکایات مردمی ۱۹۰ اشاره کرد و گفت: این سامانه به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت شکایات بهداشتی مردم است.
وی اضافه کرد: شکایات از طریق این سامانه به صورت فوری در دستور کار پیگیری قرار گرفته و در بازه زمانی ۷۲ ساعت تا حداکثر یک هفته رسیدگی می شود.
صفدری بیان کرد: این سامانه سریع ترین و موثرترین راه برای رسیدگی و اعلام مشکلات بهداشتی توسط شهروندان است.
وی ادامه داد: در مدت اجرای طرح تاکنون، ۲۰۰ مورد شکایت مردمی توسط این سامانه ثبت شده و مورد رسیدگی قرار گرفته و ۳۰۰ مورد شکایت به صورت حضوری یا تلفنی با حضور مردم در ستاد بهداشت شهرستانی گزارش شد.
وی گفت: طرح بسیج سلامت نوروزی از ابتدای اسفند سال ۱۳۹۵ تا نیمه فروردین سال ۱۳۹۶ اجرا می شود.
صفدری اظهار کرد: طرح بسیج سلامت نوروزی امسال در قالب ۸۵ تیم بازرسی میدانی و ۲۰ تیم ستادی و مشارکت ۳۰۰ بازرس بهداشت محیط و حرفه ای در حال اجرا است.
مدیر گروه بهداشت محیط و حرفه ای مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: از نقاط قوت این طرح، تجهیز خودرویی تیم های بازرسی برای افزایش قابلیت حضور میدانی و تجهیز تیم های بازرسی به تجهیزات پورتابل بازرسی از جمله دماسنج لیزری، دستگاه های سنجش کیفیت روغن و سنجش بارمیکروبی سطوح است.
وی گفت: هدفگذاری این طرح، نظارت بر سلامت و بهداشت اماکنی از جمله رستوران ها، فست فودها، آب میوه و بستنی فروشی ها، چلوکبابی ها، آرایشگاه ها، هتل ها، مهمان سراها، اماکن بین راهی و کارگاه های شرینی پزی است که بیشتر مورد توجه و مراجعه مسافران نوروزی است.
۳۰۰۴ / ۶۰۳۷
خبرنگار: خاطره غفاری ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار