۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان زمینه اقتصادی دارد

تاریخ انتشار: جمعه ۱۰ آبان ۱۳۹۸ | ۲۲:۳۵ ب٫ظ
۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان زمینه اقتصادی دارد اهواز- قلم ماندگار-سرپرست دایره تولید محتوا و عملیات رسانه ای پیشگیرانه پلیس فتا خوزستان گفت: بیش از ۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان در حوزه اقتصادی است.

قلم ماندگار:

سرپرست دایره تولید محتوا و عملیات رسانه ای پیشگیرانه پلیس فتا خوزستان گفت: بیش از ۷۰ درصد جرائم سایبری خوزستان در حوزه اقتصادی است.
به گزارش  قلم ماندگار به نقل از کمیته اطلاع رسانی چهارمین نمایشگاه تخصصی الکامپ استان خوزستان؛ یونس عیسی‌پره در حاشیه حضور در نمایشگاه الکامپ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ضریب نفوذ اینترنت در کشور ما بالای ۹۰ درصد است و ای نشان دهنده حجم وسیع استفاده کنندگان می باشد.
وی با بیان اینکه باید آگاهی لازم برای هر امر مورد استفاده‌ای داشته باشیم؛ افزود: متاسفانه اغلب تخلفات در فضای مجازی در حوزه مسائل اقتصادی و با استفاده از فیشینگ و درگاه‌های تقلبی است که اگر فرد آگاهی نداشته باشد از آیتم های موجود در این درگاه ها می‌توان از آن‌ها کلاهبرداری کرد.
سرپرست دایره تولید محتوا و عملیات رسانه ای پیشگیرانه پلیس فتا خوزستان عنوان کرد: صفحه کلید مجازی، ssl ها و https:// از جمله نمادهای قابل اعتماد هستند همچنین نمادهای تجارت الکترونیک نیز باید در صفحه مشاهده شود.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از مواردی که سبب کلاهبرداری های مجازی می شود نا آگاهی ها از این فضا است.
عیسی پره ادامه داد: برای اطلاع از سرویس های فعال بر سیمکارت ها می توانید از کد دستوری *۸۰۰*# آنها را مدیریت و یا غیر فعال کنید.
وی عنوان کرد: سال گذشته در کشور بیش از ۱۰۰ مورد شناسایی و غیر فعال شدند. درگاه‌های پرداخت این سایت ها نیز در حال پیگیری است و به زودی از طریق سیستم بانکی امکان فعالیت در این سایت ها ناممکن می شود.
پلیس فتا با تمام ظرفیت خود بحث آموزش را به صورت حضوری و غیر حضوری انجام می‌دهد. آموزش های حضوری ما در دانشگاه، مدارس، شرکت ها و سازمان ها است که به صورت مستمر در حال انجام هستند. همچنین از طریق وبسایت پلیس فتا اقدام به آموزش غیر حضوری کنند.
وی گفت: بالای ۷۰ درصد جرائم سایبری در خوزستان در حوزه اقتصادی است.

انتهای پیام/

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار