۷۰ هزار دانش آموز جنوب خوزستان از خدمات طرح وارنیش فلوراید برخوردار شدند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۸:۴۶ ب٫ظ
۷۰ هزار دانش آموز جنوب خوزستان از خدمات طرح وارنیش فلوراید برخوردار شدند [ad_1] آبادان – ایرنا -معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:۷۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار و شادگان در طرح وارنیش فلوراید تحت پوشش طرح سلامت دندان قرار گرفتند. شهرام ترحمی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این طرح دو مرحله اجرایی دارد که بخش نخست آن در نیمه اول […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا -معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت:۷۰ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی شهرهای آبادان، خرمشهر، اروندکنار و شادگان در طرح وارنیش فلوراید تحت پوشش طرح سلامت دندان قرار گرفتند. شهرام ترحمی دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود:این طرح دو مرحله اجرایی دارد که بخش نخست آن در نیمه اول سال تحصیلی ۹۶-۹۵ با موفقیت انجام شد و مرحله دوم آن نیز به زودی اجرا می شود.
وی هدف از اجرای این طرح را ارتقاء سطح بهداشت دهان و دندان در بین دانش آموزان شهرستان های جنوب خوزستان بیان کرد و گفت:با وارنیش کردن دندان دانش آموزان می توان پوسیدگی دندان را تا ۴۶ درصد کاهش داد.
ترحمی بر همکاری همه جانبه آموزش و پرورش در ارتقاء سطح سلامت دانش آموزان و محیط های آموزشی تاکید کرد و گفت:در طرح غربالگری سلامت دهان و دندان هر دانش آموز ۲ بار مورد معاینه دهان و درمان قرار گرفته و آموزش های لازم در مورد مراقبت صحیح و اصولی از سلامت دهان و دندان به دانش آموزان، معلمان و مربیان ارائه می شود.
معاون بهداشت دانشکده علوم پزشکی آبادان این طرح را شروع تازه ای در سلامت دانش آموزان دانست.
شهرستان های آبادان، خرمشهر و شادگان از خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم پزشکی آبادان بهره می برند.
۳۰۱۵/۶۱۲۵ خبرنگار:عدنان جواهری *** انتشاردهنده:سید بهادر حسینی
کانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه به لحظه اخبار استان خوزستان به کانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
شهرداری اهواز
قلم ماندگار
قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار