۸۰ درصد بودجه سازمان منطقه آزاد در حوزه عمرانی هزینه می شود

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ | ۲۱:۲۴ ب٫ظ
۸۰ درصد بودجه سازمان منطقه آزاد در حوزه عمرانی هزینه می شود [ad_1] آبادان – ایرنا – مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروندگفت:این سازمان به عنوان یک سرمایه گذار به زیرساخت ها نگاه می کند و ۸۰ درصد بودجه این سازمان، عمرانی و ۲۰ درصد آن صرف هزینه های جاری می شود. به گزارش ایرنا اسماعیل زمانی روز پنجشنبه در نشست مشترک اعضای کمسیون اجتماعی مجلس شورای […]

[ad_1]


آبادان – ایرنا – مدیر عامل سازمان منطقه آزاد اروندگفت:این سازمان به عنوان یک سرمایه گذار به زیرساخت ها نگاه می کند و ۸۰ درصد بودجه این سازمان، عمرانی و ۲۰ درصد آن صرف هزینه های جاری می شود. به گزارش ایرنا اسماعیل زمانی روز پنجشنبه در نشست مشترک اعضای کمسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند در آبادان با بیان اینکه ۳۶ کیلومتر دیوار در محدوه منطقه آزاد اروند اجرا شده، گفت:گمرک، محدوده منطقه آزاد اروند را قبول ندارد و برای استقرار موقت گیت ها موافقت نمی کند و این موضوع، کار را با مشکل مواجه کرده است.
وی با تشریح پروژه های در دست اجرا در محدوده منطقه آزاد اروند از سوی این سازمان، گفت:در حوزه بهداشت ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای ساخت و تجهیز بیمارستان های شهرهای آبادان و خرمشهر هزینه شده است.
زمانی گفت: در حوزه آموزش و پرورش نیز برای تعمیر و تجهیز مدارس ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه شده و سرانه دانش آموزی بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار ریال به آموزش و پرورش شهرهای آبادان و خرمشهر اعطا شده که نسبت به سرانه کشور بالاتر است.
وی ادامه داد: با آغاز عملیات اجرایی طرح تثبیت و توسعه پالایشگاه آبادان، پیش بینی می شود برای ۱۰ تا ۱۵ هزار نفر اشتغال ایجاد شود.
** تاکید رئیس پلیس ناجا بر اهداف توسعه پایدار در منطقه آزاد اروند
رئیس پلیس پیشگیری ناجا نیز در این نشست بیان اینکه اگر توسعه در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی برنامه ریزی نشود، قطعا هدف مورد نظر محقق نمی شود، افزود:امنیت، اساس توسعه ای و انتظار این بود که منطقه جغرافیایی به عنوان منطقه آزاد مص.ب می شود، امنیت به عنوان زیرساخت توسعه در آن لحاظ شود.
محمد شرفی با بیان تهیه و اجرای طرح ‘توسعه امنیت پایدار’، ادمه داد:در این منطقه انتظار بر این است که تمامی بخش های اجتماعی در این طرح دیده شود و استفاده از ظرفیت ها، جلب مشارکت ها، آموزش ، مشاوره و مددکاری مردمی وجود داشته باشد.
وی ادامه داد:انتظار ما بر این است که در این کمیسیون طرح توسعه پایدار با نگاه ویژه ای دیده شود و ابعاد مختلف انتظامی مد نظر قرار گیرد.
امروز پنجشنبه برابر با ۲۸ بهمن ماه، اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و علی ربیعی وزیر رفاه وارد فرودگاه آبادان شدند.
بررسی آسیب های مختلف اجتماعی، نحوه سرمایه گذاری در استان خوزستان به ویژه سرمایه گذاری هلدینگ های مربوطه و تشکیل شورای اجتماعی کشور و یا استان در برنامه کاری سفر اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و وزیر رفاه قرار دارد.
کمیسیون اجتماعی به مدت دو روز برای بررسی مسائل یاد شده و سایر موارد حاشیه ای و برنامه ریزی در مورد آنها در آبادان می مانند.
اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونان وی، مدیرکل برنامه ریزی وزارت کشور و جمعی از مشاوران امور حقوقی این وزارتخانه، مدیرکل پیشگیری ناجا هیات عزیمت کرده به آبادان را تشکیل می دهند.
۷۱۰۰/۶۱۲۵ خبرنگار و انتشار دهنده:سیدبهادر حسینی
irnaahvaz@

[ad_2]

منبع: ایرنا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
 قلم ماندگار
قلم ماندگار
 قلم ماندگار
 قلم ماندگار
محل كد آمار